32 Zabawne rzeczy do zrobienia w Szanghaju – fajne i niezwykłe zajęcia

rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Pozwól się uwieść urokom Szanghaju, światła miasta, starożytnej chińskiej architekturze, pysznym lokalnym jedzeniem. Niezależnie od tego, czy szukasz rodzinnej wycieczki, czy też piekła (lub obu), ta pełna lista rzeczy do zrobienia w Szanghaju rozwiąże wszystkie twoje wątpliwości.

Szanghaj jest pełen pięknych kontrastów , niesamowite nowoczesne budynki, tradycyjne miejsca, niezwykłe kluby nocne i wiele więcej! Jeśli chcesz pełnego doświadczenia z Shanghainese, po prostu kontynuuj przewijanie i dołącz do nas podczas wirtualnej wycieczki do Szanghaju.

Czy jesteś gotowy?

1- Widok z lotu ptaka z najwyższych drapaczy chmur w Szanghaju

 World Financial Center Shanghai

Czy chcesz poczuć Szanghaj leżącego u Twoich stóp? Whit (474 ​​metrów), World Financial Center to piąty najwyższy budynek na świecie, a trzeci we wszystkich Chinach. Upewnij się, aby udać się do najwyższego obserwatorium na świecie – The Sky Walk – na 100. piętrze, skąd roztacza się piękny widok na centrum Szanghaju i rzekę Huangpu. Ciesz się wschodem słońca lub zachodem słońca z tego obserwatorium jest wysoce zalecane

 Pearl Tower - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Jakie jest uczucie chodzenia ponad chmurami Szanghaju? Wysoki na 259 metrów skywalkowy krajobraz ze szklanym dnem to niesamowite przeżycie na wieży telewizyjnej Oriental Pearl. Możesz mieć widok 360 ° na miasto, przejść przez korytarz i patrzeć oczami w dół. Zjedz na wysokości w obrotowej restauracji Oriental Pearl Tower!

 Shanghai Tower - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Położony bardzo blisko World Financial Center i Jin Mao Tower, Shanghai Wieża to drugi najwyższy wieżowiec na świecie, ma wysokość 632 metrów i 127 pięter. Odkryj jego atrakcje i podziwiaj majestatyczny widok z lotu ptaka!

2- Odkryj stare miasto w Szanghaju

 Oldtown - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Shanghai Old Town to pradawne jądro miasta, z wieloma historycznymi i klasycznymi budynkami. Idealne miejsce na okazje i historię tła. Jeśli nie chcesz przegapić prawdziwej esencji dawnych Chin, włącznie z oszałamiającymi świątyniami, bazarami i ulicznymi sprzedawcami żywności, stare miasto w Szanghaju musi być na twojej liście wiaderek!

3- Oglądaj występy w Shanghai Circus World

Shanghai Circus World

Znajduje się w dzielnicy Jing’an Shanghai Circus World to duży, stały cyrkowy lokal mieszkalny, w którym może przeżyć najlepsze pokazy akrobatyczne. Akty obejmują zarówno tradycyjne pokazy balansowania i pokazy trampolin, jak i nowsze style artystycznego trapezu.

 Cyrkowy świat - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Wydajność zazwyczaj kończy się śmiercionośnym wyczynem motocyklowym, w którym czterej rowerzyści przybliżają kulistą stalową klatkę z przerażającymi prędkościami

4- Zanurz się w naturze w Ogrodzie Yuyuan

 Yuyuan Garden

Jeśli potrzebujesz chwili spokoju i relaksu w chaotycznym Szanghaju, zatrzymaj się w Ogród Yuyuan tradycyjny chiński ogród zbudowany podczas dynastii Ming. Gdy wejdziesz do ogrodu, zobaczysz delikatne skalnyości, stawy wypełnione koi i drewniane pawilony. Bez powodzenia jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Szanghaju.

5- Spróbuj klusek zupy w Jia Jia Tang Bao restaurant

 Pierogi - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Wymyślony przez sprzedawcę ulicznego w drugiej połowie XIX wieku, Xiaolongbao, pełnoziarnista szanghajska wieprzowina na parze, jest z pewnością niezbędnym jedzeniem podczas każdej wycieczki po Szanghaju. Będziesz lizać swoje palce w Jia Jia Tang Bao prawdziwą instytucję dla mieszkańców. Podczas czekania na kosze parowców pełne pierogów, możesz podziwiać akcję, która się przed tobą dzieje. Starajcie się być wcześnie, ponieważ kolejka jest zawsze długa, a kiedy sprzedają się, zamykają!

6- Poznajcie najstarszy na świecie zespół jazzowy w Szanghaju w Peace Hotel

 Peace Hotel - co robić w Szanghaju

Spotkanie w Hotelu Fairmont Peace w Szanghaju

przez ponad 30 lat, Old Jazz Band jest stałą w szybkiej modernizacji Szanghaju. Jego sześciu pomarszczonych członków waha się od względnie młodzieńczego 63 do mało prawdopodobnego 97-letniego trębacza. Grali oni dla dygnitarzy, w tym byłych prezydentów USA, Billa Clintona i Ronalda Reagana, i nie mają jeszcze planów, by nazywać czas. Nie przegap okazji, aby ich wysłuchać!

7- Znajdź swoje przeznaczenie na rynku małżeńskich ludzi kwadratowych

 Rynek Małżeński - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Tak zwany rynek małżeński w Szanghaju rozpoczął się w 1966 roku, gdy rodzice zaczęli reklamować swoje ukochane dzieci w low-tech, profilach randkowych z papieru drukarskiego i papieru.

 Marriage Market Shanghai - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Publikując statystyki edukacyjne dzieci, historię pracy, wiek i inne dane demograficzne, rodzice starają się dopasować swoje dzieci do godnych ich partnerów. Po prostu spróbuj tu trochę się zabawić, a dlaczego nie, zrób własną reklamę!

8- Baw się w Disneyland Park

 Disneyland Shanghai - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Witamy w Shanghai Disneyland Park pierwszy park rozrywki Disney w Chinach kontynentalnych! Pełne unikalnych chińskich elementów kulturowych, jest to idealne miejsce do odwiedzenia z rodziną i przyjaciółmi.

 Disneyland Shanghai Mickey - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Po wejściu do parku, można przespacerować Mickey Avenue, posmakuj pysznego jedzenia i poznaj najszybszą na świecie kolejkę górską.

10 – Spacer po tętniących życiem uliczkach Tianzifang

 Tianzifang - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Tybetańskie okolice to labirynt uliczek i stara architektura w stylu Shikumen. Jest to idealne miejsce na poznanie starego Szanghaju podczas zwiedzania nowoczesnych sklepów, kawiarni, restauracji i sklepów z pamiątkami. Możesz zatrzymać się po drodze i zrelaksować w herbaciarni, więc Chińczycy!

 Szanghaj

Zagubić się w tym labiryncie wąskich uliczek, targować się z lokalnymi kupującymi i zdobyć nieprawdopodobną pamiątkę, aby nie zapomnieć to oszałamiające doświadczenie!

11 – Napij się w Qi Let Cat Café – Miłośnicy kotów przygotujcie się!

 Qi Let Cat Cafe - co robić w Szanghaju

Zwierzęta domowe wydobywają z nas to, co najlepsze. Jeśli go nie masz, nie martw się, w Szanghaju jest wiele kawiarni dla kotów i psów. Qi Let Cat Café to dwa piętra kotów, kotów i kotów. Przyjdź do tego miejsca i spędź kilka godzin z 20 puszystymi kotami w wyjątkowym świecie w kształcie kota!

12 – Dodaj miasto widmo do planu podróży

 Ghost Town - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Czy jesteś w Szanghaju, ale tak naprawdę chcesz odwiedzić Europę w przyszłości? Możesz odwiedzić Szwecję, Niemcy, Włochy i inne miejsca. Zastanawiasz się, jak?

 Thames Town - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Po prostu weź metro i odwiedź kilka miast-duchów na przedmieściach Szanghaju. Zostały zbudowane na potrzeby projektu decentralizacji, ale są całkowicie puste i przypominają miasta z parkami rozrywki.

13- Idź na zakupy na Nanjing Road

nanjing road shanghai

Nanjing Road jest najbardziej znanym miejscem w Szanghaju, aby iść na zakupy i obejmuje ponad 5 km od Bundu przez do świątyni Jing’an. Ta handlowa ulica pochodzi z czasów dynastii Qing, a wiele z tych samych sklepów nadal jest w handlu. Ponad 600 firm oferuje słynne marki, a także tradycyjne wyroby jedwabne, jade, hafty, wełny i zegary.

14 – Poczuj się znowu jak dziecko w Jump360

 Skacz 360 - co robić w Szanghaju

Wyobraź sobie 5500 metrów kwadratowych budynku z mnóstwem trampolin, boisk do koszykówki i siatkówki, boisk do piłki nożnej i obszaru przyjaznego dzieciom.

 Jump360 Shanghai

Myliłbyś się, jeśli założysz, że to brzmi jak coś dla dzieci. Większość miejsca w Jump360 jest przeznaczona dla dorosłych, takich jak obszar parkour i dwa tory przeszkód, kurs Ninja i Warrior Warrior. Życzymy dobrej zabawy w Jump360 w Szanghaju! Możesz wybrać jedną z dwóch lokalizacji.

15- Ciesz się najfajniejszymi muzeami w Szanghaju

 Muzeum w Szanghaju - co robić w Szanghaju

Usytuowany na Placu Ludowym, Muzeum w Szanghaju to duże muzeum chińskiej sztuki antycznej – ponad 120 000 sztuk. Przykładem artefaktów jest ceramika, brąz, meble, jadeity, kaligrafia, obrazy i starożytne monety. Co więcej, byłoby naprawdę szkoda przegapić widok na garnek w kształcie szczypty z Muzeum w Szanghaju!

 China Art Museum

Zbudowany na Shanghai Worl Expo w 2010 roku, China Art Museum mieści się w byłym chińskim pawilonie. Nie przegap legendarnego obrazu “Wzdłuż rzeki podczas festiwalu Qingming”, uzyskaj darmowy wstęp rezerwując bilet online!

16- Zobacz konkurs śpiewu ptaków w Guilin Park

 Guilin Park - Co robić w Szanghaju

Guilin Park to stary park, dość mały, ale z dużą dozą uroku. Nie wahaj się wybrać na spacer po parku i zobacz, jak miejscowi grają w mah-jong, ćwicz się z operą i popisuj się śpiewem ptaków w klatkach. Konkursy śpiewu ptaków odbywają się zwykle o godz. 9.00, kiedy pięć ptasich grup wykonuje oceny sędziów, w zależności od objętości, zmiany tonu i długości piosenki.

17- Rejs po rzece Huangpu

 Rejs w Huangpu - co robić w Szanghaju

Być może najlepszym sposobem na zrobienie zdjęć z panoramą Szanghaju, rejs wzdłuż rzeki matki jest najlepszym wyborem. Możesz wybierać spośród kilku rejsów wycieczkowych, od 30 minut do ponad 3 godzin, z różnymi trasami. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami na stare europejskie budynki i nowoczesne drapacze chmur i daj się zainspirować, gdy zapalą się światła miasta

18 – Odwiedź najstarszą świątynię w Szanghaju Świątynia Longhua

 Świątynia Longhua - rzeczy do zrobienia w Szanghaju Zastanawiasz się, jak pozbyć się hałaśliwego Szanghaju? Świątynia Longhua to jedno z najcichszych miejsc w mieście, bez względu na to, czy jesteś zakonnikiem czy nie. Ma ponad 1700 lat historii i jest największą i najstarszą buddyjską świątynią w Szanghaju. Podziwiaj piękną pagodę o długości 40,4 metra i podziwiaj dzwon o wysokości ponad 14 000 funtów umieszczony w dzwonnicy i wieży bębnowej przy wejściu.

19- Zobacz pandy w Zoo w Szanghaju

 Giant Panda - rzeczy do zrobienia w Szanghaju Jeśli znajdziesz pandy naprawdę słodkie, nie możesz przegapić Zoo w Szanghaju . Jest domem dla ogromnej ilości zwierząt i ptaków, w tym gigantycznych pand. Podejdź bliżej i ciesz się szczęśliwą pandą chrupiącą stos bambusa. Jest to miłe miejsce do spędzenia czasu z rodziną i dobrą aktywnością na świeżym powietrzu.

20- Sprawdź współczesną sztukę w Moganshan Road Art District

 M50 - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Odwiedź jedną z najbardziej żywych scen współczesnej sztuki w Chinach. Moganshan Road Art District znany również jako M50, to prawdziwe sąsiedztwo artysty, z wieloma interesującymi galeriami sztuki. Zobaczysz obrazy, rzeźby, graffiti, prace eksperymentalne i fotografie. Jest to dobre miejsce do poznania kontrastu między tradycyjnymi i współczesnymi Chinami.

21- Odkryj Shanghai Jewish district

 Jewish Shanghai - co robić w Szanghaju

Zobacz stronę Szanghaju, której nie możesz znaleźć w przewodnikach i pozwól, aby Ekspert Historii Żydów przeprowadził cię przez niesamowitą wycieczkę. Od lat 50. XIX wieku do 1950 r. Żydzi wywarli istotny wpływ kulturowy na gospodarkę i rozwój Szanghaju. Odwiedź getto żydowskie i niektóre z najważniejszych miejsc w przewodniku z kulturowym wzbogaceniem.

22 – Ciężko imprezować w Bar Rouge i podziwiać panoramę Szanghaju

 Bar Rouge - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Życie nocne Szanghaju jest niezrównane. Wyobraź sobie oszałamiający widok na Pudong, dobre beaty najlepszych DJ-ów na świecie i niezapomniane koktajle. Bar Rouge to spełnienie marzeń. Niezależnie od tego, czy chcesz usiąść na kanapie i odpocząć, czy szalona noc ze swoimi przyjaciółmi, jest to najlepsze miejsce, aby poznać szanghajskie nocne zajęcia!

23 – Skosztuj wyjątkowych lokalnych potraw w restauracji Southern Barbarian

 Owady jako jedzenie - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Jeśli czujesz się naprawdę odważny i chcesz mieć wszechstronne doświadczenie w kulturze żywnościowej w Szanghaju, nie możesz brakuje Południowego Barbarzyńcy . Znany ze światowej selekcji piwa, owady są dosłownie daniem głównym

 Lokalne jedzenie

Posmakuj pysznych smażonych w głębokim tłuszczu pszczół miodnych, gorących prażonych pluskiew, ale także egzotycznych smakołyków, takich jak kwiaty granatu i jego słynny pikantny kozi ser

24- Zbadaj koncesję francuską w Szanghaju

 Shanghai French Concession - co robić w Szanghaju Była francuska koncesja Szanghaj to świetne miejsce, by uciec od zgiełku miasta i podziwiać europejskie budynki z początku XX wieku. Tocz swoją drogę wokół ważnych miejsc, takich jak miejsce, w którym odbyła się Pierwsza Konferencja Partii Komunistycznej, Dawna rezydencja Sun Yatsena, Park Fuxing i więcej do odkrycia!

25- Zobacz Świątynię Jadeitowego Buddy

 Jadeitowy Budda Świątynia - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Świątynia Jadeitowego Buddy znajduje się w zachodniej części Szanghaju. Po raz pierwszy zbudowany w 1882 roku, został zniszczony podczas rewolucji, która obaliła dynastię Qing i przebudowana w 1918 roku, aby pomieścić dwie części Jadeitowego Buddy. Świątynia Jadeitowego Buddy jest warta odwiedzenia dla duchowego doświadczenia. Jest też restauracja, w której turyści mogą zjeść wegetariański posiłek.

26 – Spędzić noc w Toy Story Hotel

 Hotel Toy Story - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

To senny hotel przeniesie Cię z powrotem do Buzza, Woody’ego i reszty załogi Toy Story! Odtwarzajmy zabawki i wracajmy do dzieciństwa lub pozwólmy waszym dzieciom przeżyć niesamowite wrażenia. Park rozrywki wodnej o tematyce kosmicznej, Launchpad, sprawi, że twój dzień.

27 – Idź na wycieczkę kulinarną i spróbuj lokalnych potraw

 Street Food - co robić w Szanghaju

Wycieczka po żywności to najlepszy sposób na odkrywanie i chodzenie po małych i tajemniczych ulicach, odkrywanie lokalnych rynków i spożywanie pysznych lokalnych potraw. Możesz skosztować gotowanych na parze bułeczek, smażonego smażonego żabka, smażonych pierogów! Dowiedz się o lokalnej historii kulinarnej poprzez wycieczkę, która dokonuje podlewania.

28 – Odwiedź Shanghai Zhujiajiao i miasta wodne Zhouzhuang

 Zhujiajiao - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Unikalne krzywoliniowe mosty , małe rzeki, wszędzie czerwone latarnie, historia ponad 1700 lat. To Zhujiajiao idealna jednodniowa wycieczka z Szanghaju. Ma wiele zabytków o historycznym znaczeniu, takich jak Świątynia Boga Miasta i Ogród Kezhi.

 ZhouZhuang - rzeczy do zrobienia w Szanghaju

Słynne z bliźniaczych mostów, Zhouzhuang jest najbardziej popularne miasto wodne w Chinach. Tutaj nadal możesz docenić pradawny styl życia, zobaczyć miejscowych tkaczy bambusa i chmielu na pokładzie niesamowitego rzemiosła! Cofnij się w czasie i zanurz się w starożytnych Chinach.

29- Eksploruj Szanghaj w zabytkowym wózku bocznym

 Zabytkowy wózek boczny

Wskocz na rocznika motocykl z bocznym wózkiem i zyskaj nową perspektywę miasta. To przyjemny sposób, aby przejść przez Plac Ludowy, Koncesję Francuską i dowiedzieć się więcej o historii Szanghaju. Kierowcy znają każdą ulicę, a nie odwiedzaną przez turystów, więc jest to najlepszy sposób na uniknięcie całej standardowej wycieczki!

30 – Odwiedź oceanarium w Szanghaju

 Shanghai Aquarium

Shanghai Ocean Aquarium powinno znajdować się na twojej liście życzeń, szczególnie jeśli planujesz podróżować z rodziną do Szanghaju. Jest to czwarte co do wielkości akwarium w Azji i ma najdłuższy na świecie tunel podmorski. Otocz się wodnymi stworzeniami i rzadkimi rybami, takimi jak zatrute żaby, jellyfishes, moonfish, liściaste smoki morskie i pingwiny cesarskie.

31 – Idź clubbingiem w Phebe 3D Club

 Phebe 3D Club

Pochłoń lokalne życie nocne i imprezę w Phebe 3D Club najpopularniejszym klubie w Szanghaju. Jest wypełniona ekranami z teledyskami i mocnymi kolorami, które tworzą niepowtarzalną atmosferę. Projekt i wystrój są wyjątkowo kiczowate i przełamią wszelkie tabu, jakie można sobie wyobrazić! Dołącz do zabawy i tańcz z lokalnymi Chińczykami.

32 – Zajedź na muzułmański rynek

 Muzułmański rynek

Rynek muzułmański to fajny sposób na zanurzenie się w chińskich tradycjach kulinarnych muzułmanów. W każdy piątek od 10 rano do 3 po południu. możesz spróbować świeżo upieczonych ujgurskich kawałków chleba, jagnięciny, dań z ryżu i nie zapomnieć, pierogów, bułeczek i kluski. Po napełnieniu brzucha możesz również odwiedzić pobliski meczet Huxi. Szanghaj to garnek kultur i tradycji!

Mamy nadzieję, że ta wszechstronna lista pomoże ci zaplanować trasę podróży do Szanghaju! Jeśli masz jakieś pytanie, nie krępuj się komentować poniżej.

Życzę wszystkim dobrej zabawy w tym niezapomnianym mieście!  🙂