20 Rzeczy do zrobienia w Mediolanie – Najlepsze miejsca do odwiedzenia

mediolan

Jeśli zastanawiasz się, co robić i co zobaczyć w Mediolan podczas wizyty w pięknym włoskim mieście, jesteś we właściwym miejscu! Przeczytaj artykuł, aby odkryć najbardziej niesamowite miejsce do odkrycia w Mediolan.

1. Odkryj t on Duomo di Milano

 duomo-milan-Co do zrobić w Mediolanie

Duomo jest najsłynniejszą katedrą w północnych Włoszech i jest również symbolem miasta. Oprócz tego, że jest to miejsce modlitwy, Duomo jest niesamowitym zabytkiem artystycznym w stylu gotyckim, a taras Duomo ma fantastyczny widok na miasto, więc nie przegap go odwiedzić!

2. Zakupy w Galleria Vittorio Emanuele II

 galleria vittorio emanuele-Co robić w Mediolanie

Galleria znana jest również jako il salotto di Milano (salon w Mediolanie), ze względu na liczne sklepy a ponieważ jest to miejsce spotkań i restauracji uwielbiane przez mieszkańców Mediolanu. Odwiedź Galleria Vittorio Emanuele II, aby zobaczyć jedne z najbardziej eleganckich sklepów odzieżowych w Mediolanie.

3. Odwiedź zamek Sforza

 zamek sforza-Co robić w Mediolanie

Zamek Sforza, Castello Sforzesco we włoskim imieniu rodziny, która tego chciała, zbudował w XV wieku Francesco Sforza, książę Mediolanu. Został zbudowany na pozostałościach fortyfikacji z XIV wieku. Przeszedł on przez stulecia znaczną restrukturyzację, a obecnie mieści kilka kolekcji sztuki, a także można znaleźć ciekawe tymczasowe wystawy sztuki. Jeśli chcesz zwiedzić zamek i odkryć życie książąt Mediolanu, którzy tu mieszkali, unikając kolejki, możesz kupić bilet liniowy na Zamek Sforzów.

4. Posłuchaj koncertu symfonicznego w Teatro alla Scala

Teatro alla Scala

Teatro alla Scala została założona, z woli cesarzowej Marii Teresy z Austrii, w miejsce Królewskiego Teatru Książęcego, który został zniszczony przez pożar 26 lutego 1776 r. i do tej pory był dom opery w Mediolanie. Został zaprojektowany przez neoklasycznego architekta Giuseppe Piermarini, a obecnie jest najważniejszym teatrem w Mediolanie. Proponujemy zarezerwować z wyprzedzeniem bilet na koncert lub balet. To będzie wspaniałe doświadczenie. Ponadto, aby odkryć tajemnice jednej z najsłynniejszych scen operowych na świecie, można zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem po Teatrze La Scala i jego muzeum

5. Pinacoteca di Brera i jego arcydzieła

 Pinacoteca-What zrobić w Mediolanie

Pinacoteca di Brera jest muzeum i zatłoczona ogromna kolekcja dzieł sztuki obejmuje kilka największych arcydzieł w historii sztuki na całym świecie. Fot przykład muzeum mieści śmierć Crista i trzech żałobników Andrea Mantegny i The kiss by Francesco Hayez. W tym samym budynku, w którym mieści się Pinacoteca, znajdziesz również ogród botaniczny i Obserwatorium Astronomiczne Brera, więc nie przegap tego! Jeśli chcesz pominąć linię, możesz kupić bilet na Pinacoteca di Brera i odebrać go na telefonie komórkowym.

6. Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci i Santa Maria delle Grazie

 Santa Maria delle grazie-Co robić w Mediolanie

Leonardo da Vinci uchwycony w malowidle ściennym o nazwie Ostatnia wieczerza moment, w którym Chrystus ogłosił zdrada jednego z apostołów, zapowiedź, która wywołuje panikę wśród obecnych. Obok refektarza, w którym znajduje się Ostatnia Wieczerza, znajduje się renesansowy kościół Santa Maria delle Grazie. Został zaprojektowany przez architekta Donato Bramante na zlecenie Ludovico il Moro, księcia Mediolanu.

7. Navigli, idealna dzielnica, aby spróbować tradycyjnego aperitivo

 navigli-Co robić w Mediolanie

Dzielnica Navigli jest idealną strefą do odwiedzenia podczas zachodu słońca i delektowania się typowym mediolańskim aperitifem, aby zarezerwować wieczorną wycieczkę pieszą po Navigli. W Naviglio Grande można znaleźć kilka dobrych restauracji, Kościół San Cristoforo i Aleję Płuczek, gdzie kobiety szły w przeszłości na pranie. Co więcej, w ostatnią niedzielę każdego miesiąca jest ładny targ antyków.

8. Cmentarz Monumentalny, muzeum na wolnym powietrzu

 Cmentarz monumentalny - Co robić w Mediolanie

Cmentarz Monumentalny to nie tylko prosty cmentarz, to niezwykłe muzeum na świeżym powietrzu. Tutaj znajdziesz dzieła wielkich rzeźbiarzy z XX wieku. Cmentarz składa się z trzech odrębnych stref: w centralnej znajdują się groby katolickich rodzin i ludzi, które po prawej stronie fasady są zarezerwowane dla osób żydowskich, a po lewej stronie dla nie-katolików. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najciekawszych grobowcach, zarezerwuj darmową wycieczkę po mediolańskim cmentarzu monumentalnym.

9. Odpocznij w Parco Sempione

 Park sempione - Co robić w Mediolanie

Parco Sempione jest zielonym sercem Mediolanu. Park znajduje się między Zamkiem Sforzów a Łukami Pokoju i jest idealnym miejscem na spacer na wiosnę. W parku znajduje się popularny Bar Bianco, jeśli chcesz zatrzymać się na drinka

10. Podziwiaj historyczny łuk marmurowy Arco della Pace

 Arco-della-Pace-co robić w Mediolanie

Arco della Pace (Łuk Pokoju) to łuk triumfalny zbudowany z okazji zwycięstw Napoleona. Znajduje się między Arena Civica i Torre Branca. Łuk jest jednym z najciekawszych przykładów architektury neoklasycznej w Mediolanie. Teraz służy jako wejście do Parco Sempione. W okolicy Arco della Pace znajduje się wiele barów i restauracji, więc jest to idealne miejsce, aby cieszyć się tradycyjnym włoskim aperitifem.

11. Poznaj Museo del Novecento

 museo del 900 - Co robić w Mediolanie

Museo del Novecento to muzeum związane ze sztuką XX wieku i mieści kolekcję wspaniałych dzieł historycznych . znajduje się w samym centrum miasta, niedaleko katedry Duomo i jest jednym z muzeów otwartych w poniedziałek w Mediolanie.

12. Civic Aquarium Mediolan, idealne miejsce do zabawy z dziećmi

 acquarium-Co robić w Mediolanie

Jeśli nie wiesz, co robić w Mediolanie ze swoimi dziećmi, proponujemy odwiedzić Civic Aquarium of Milan (Acquario Civico di Milano) trzecie najstarsze akwarium w Europie . Akwarium ma ponad 100 różnych rodzajów podwodnego życia. Spędzisz niesamowite i ciekawe popołudnie, jeśli zdecydujesz się go odwiedzić!

13. Zapierający dech w piersiach widok na miasto z Palazzo Lombardia

 palazzo lombardia-Co robić w Mediolanie

Palazzo Lombardia to pojedynczy kompleks budynków użyteczności publicznej, w tym wieżowiec stojący na wysokości 161,3 m, w którym mieszczą się nowe biura prezydenta i rządu regionalnego Lombardii. W określone dni budynek jest otwarty dla publiczności i można wejść na belweder na 39. piętrze, skąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na miasto.

14. Jeśli jesteś pasjonatem piłki nożnej, nie przegap San Siro Stadion

 san siro-co robić w Mediolanie

San Siro Stadium jest domem dla dwóch najbardziej piętrowych drużyn piłkarskich w historii sportu, FC Internazionale Milano i A.C. Milan. Stadion może pomieścić ponad 80 000 kibiców, a atmosfera podczas gry jest elektryczna, więc jeśli lubisz ten sport, możesz kupić bilety na mecz piłki nożnej. Możliwe jest zwiedzanie stadionu San Siro w normalny dzień.

15. Quadrilatero della moda na luksusowe zakupy

 quadrilatero della moda-What do Mediolanu

Jeśli pasjonujesz się modą, nie możesz przegapić wizyty w dzielnicy mody Via Montenapoleone. Jest to wysokiej klasy dzielnica handlowa w centrum Mediolanu, a ulice tworzące dzielnicę to Via Montenapoleone, Via Manzoni, Via della Spiga i Corso Venezia. Charakteryzuje się obecnością licznych butików, które reprezentują większość głównych domów mody na świecie.

16. Odwiedź romańską bazylikę Sant’Ambrogio

 snt'ambrogio-Co robić w Mediolanie

Jeden z najstarsze kościoły w Mediolanie, zbudowane przez św. Ambrożego w latach 379–386, w miejscu, gdzie pochowano wielu męczenników prześladowań rzymskich. Imię kościoła było w rzeczywistości Bazyliką Martyrum. Znajduje się w pobliżu Università cattolica del Sacro Cuore, jednego z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Mediolanie.

17. Villa Necchi Campiglio, ciche miejsce w centrum miasta

 villa necchi campiglio-Co robić w Mediolan

Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, jaką możesz zrobić za darmo w Mediolanie, jest wizyta w ogrodzie Villa Necchi Campiglio. Ukryty zielony punkt w murach rezydencji, ogród Villa Necchi Campiglio jest cenną oazą spokoju w Mediolanie.

18. Muzeum nauki i techniki Leonardo da Vinci

 museo scienza e tecnica-Co robić w Mediolanie

Muzeum Nauki i Technologii Leonardo da Vinci w Mediolanie jest największym we Włoszech i jest idealnym miejscem na spędzenie deszczowego dnia w mieście. W muzeum znajduje się tysiąc przedmiotów naukowo-technicznych, papier, zdjęcia, tomy, czasopisma związane z historią nauki, technologii i przemysłu, począwszy od XIX wieku po współczesność, ze szczególnym uwzględnieniem Włoch

19. Plac Gae Aulenti, Najnowocześniejsza część miasta

 gae aulennti - Co robić w Mediolanie

Mediolan jest pełen zabytkowych budynków, ale jeśli chcesz zobaczyć najnowocześniejszą część miasta, Piazza Gae Aulenti jest miejscem, do którego należy się udać. Tutaj znajdziesz najwyższy wieżowiec we Włoszech, wieżę Unicredit. Jeśli chcesz odpocząć, plac Gae Aulenti jest bardzo blisko Corso Como, słynnej ulicy pełnej barów i restauracji.

20. The Vertical Forest, przykład zrównoważonego budynku mieszkalnego

 pionowy las Co zrobić w Mediolanie

Vertical Forest to zrównoważony budynek mieszkalny. Składa się z dwóch wież mieszkalnych o wysokości 110 i 76 m, zrealizowanych w centrum Mediolanu, na obrzeżach dzielnicy Isola i posiada ponad 800 drzew. Jeśli pasjonujesz się architekturą, nie możesz tego przegapić!

Byłeś w jednym z nich? daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, jakie są twoje ulubione miejsca w Mediolanie. Enjoy Milan 🙂