12 Ciekawych Rzeczy do Zrobienia w Jezioro Como Włochy

ciekawych rzeczy do zrobienia w jeziorze Como

Jezioro Como to miejsce o wielkim uroku, zakątek świata, w którym przyroda, sztuka i zapierające dech w piersiach krajobrazy łączą się, by stworzyć niezapomniana atmosfera.

Istnieje wiele ciekawych rzeczy do zrobienia w jeziorze Como. Poprosiliśmy Martę Mascaro, autorkę bloga Lakeaddicted, aby podzieliła się z nami swoimi najlepszymi wskazówkami na temat jeziora Como.

Gotowy? 🙂

1. Wybierz się na wycieczkę łodzią i podziwiaj Como z innej perspektywy

 Wycieczka łodzią - atrakcje w Jeziorze Como

Najlepszym sposobem, aby w pełni docenić krajobrazy, widoki i malownicze wioski jeziora, jest wycieczka z prywatną łodzią, najlepiej z kierowcą.

 rejs statkiem - atrakcje w jeziorze Como

Zaletą jest to, że możesz poruszać się bardzo blisko brzegu (jest to zabronione przez społeczeństwo łodzie), odkrywanie zakątków, ogrodów i rezydencji szlacheckich, które w przeciwnym razie byś przegapił.

2. Odwiedź th e wioska Bellagio – „Perła Jeziora”

 wioska Bellagio - atrakcje w Jeziorze Como

Ta mała wioska, znana również jako „Perła Jeziora” ze względu na jej eleganckie piękno, jest plątanina wąskich uliczek i stromych schodów, z widokiem na stare domy, bary, restauracje i eleganckie sklepy. Tym, co czyni go naprawdę wyjątkowym, jest jego położenie: jezioro Como ma kształt odwróconego Y, a Bellagio znajduje się dokładnie pośrodku 3 gałęzi. Dotrzyj do Punta Spartivento, końca cypla, na którym się znajduje, i zobaczysz, że żaden inny punkt jeziora nie może dać.

3. Zakochaj się w ogrodach i willach Centro Lago

 Villa of Balbinelllo - atrakcje w Jeziorze Como

Centralna część jeziora, w ciągu ostatnich stuleci miejsce słynnych poetów, muzyków i pisarze, słynie z eleganckich rezydencji i romantycznych ogrodów. Nie przegap Villa Carlotta i jej ogrodu botanicznego, Villa Balbianello, kilku filmów i Villa Melzi z promenadą nad jeziorem. Ale lista nie kończy się i jeśli chcesz zanurzyć się w atmosferze innych czasów, jest to miejsce, do którego należy się udać!

4. Korzystaj ze sportów wodnych i baw się w wodzie

 Sporty wodne - atrakcje w jeziorze Como

Jezioro oznacza również, zwłaszcza latem, kąpiele, słońce, sport i zabawę! Możesz ćwiczyć kilka sportów wodnych na jeziorze, np. Kajakarstwo i wstać wiosłem. Nie ma wyposażonych plaż, ale jeśli życie na plaży jest dla ciebie zbyt ciche, zawsze możesz spróbować przygód: ​​można wypożyczyć kajaki, kajaki, rowery wodne, deski lub żaglówki i pewne jest, że zabawa jest zapewniona.

Watersports - atrakcje w Jeziorze Como

Obszar ten jest absolutnie idealny dla fanów surfingu i żeglarstwa w ogóle. Z drugiej strony, dla spokojniejszego spływu kajakiem lub kajakiem, obszar wokół wyspy Comacina (jedyna wyspa na jeziorze) jest idealny, cichy i fascynujący odcinek wody.

5. Idź na wędrówkę i podziwiaj jezioro z góry

 Trekking - co robić w jeziorze Como

Wiele uroków tego jeziora zawdzięcza imponującym górom, które go otaczają. Najwyższy szczyt to Legnone (2609 m), drugi to Grigna (2410 m), a następnie w dół do spadku, w szeregu szczytów i stoków, prawdziwy raj dla miłośników pieszych wędrówek. Są niekończące się spacery i ścieżki spacerowe, wystarczy je odkryć. Nagrodą będą zapierające dech w piersiach widoki.

6. Smakuj Risotto z okonia i missoltino

Risotto - Zabawa w Jeziorze Como

Ryby są głównym składnikiem menu jeziora Como. Wśród wielu dań, na pewno nie można przegapić risotto z okonia i missoltino, ryby do jedzenia z polentą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat eksperymentów na temat typowych potraw tego obszaru, możesz wziąć udział w wycieczce na jedzenie i wino.

7. Poznaj sekrety sokolnictwa w Castle of Varenna

Varenna - atrakcje w Jeziorze Como

Wioska Varenna to malownicza wioska rybacka z kolorowymi domami, położona na wschodnim brzegu jeziora.

 Falconry - co robić w jeziorze Como

Na cyplu za nim stoi zamek Vezio, starożytna placówka wojskowa, gdzie każdego popołudnia odbywają się intrygujące pokazy sokolnictwa… z widokiem na jezioro! Będziesz miał okazję obejrzeć piękny pokaz w sugestywnym miejscu i zapierającym dech w piersiach widoku

8. Przeżyj ekscytującą atmosferę Sagra di San Giovanni

 Saga di San Giovanni - atrakcje w Jeziorze Como

Sagra di San Giovanni, jedna z najstarszych tradycji jeziora, odbywa się co roku w weekend najbliższy 24 czerwca, dzień, w którym obchodzony jest święty. Lokalizacja to Wyspa Comacina. To będzie niesamowity pokaz pirotechniczny, więc nie przegap tego!

9. Odwiedź opactwo Piona i ciesz się spokojną okolicą

 Piona Abbey - atrakcje w Jeziorze Como

Na szczycie jeziora, na wschodnim brzegu, znajduje się miejsce, gdzie wydaje się czas przestać. Jest to opactwo Piona, kompleks architektoniczny z kościołem i klasztorem, zbudowany na wzgórzu u stóp góry Legnone. Jezioro jest bardzo blisko, a dominuje cisza, piękno krajobrazu, świętość tego miejsca.

10. Przeżyj zakupy w historycznym centrum Como

 Zakupy - atrakcje w Jeziorze Como

Como to miasto, które nadaje nazwę temu jezioru. Jego historyczne centrum, otoczone z trzech stron średniowiecznymi murami, jest kratownicą plątaniną wąskich uliczek, placów, butików i zabytkowych sklepów, gdzie miło jest „zgubić się” i iść na zakupy! Wiele butików, w których można znaleźć pamiątki z jedwabiu, produkt, który wyróżnia to miasto na świecie. Musisz odwiedzić katedrę, niezwykły przykład stylu gotycko-renesansowego z iglic, witraży i posągów. Jego imponująca kopuła odróżnia panoramę tego miasta od punktu, w którym na niego patrzysz.

11. Odkryj słynną Świętą Górę Ossuccio

 Święta Góra Ossuccio - atrakcje w Jeziorze Como

To ważne miejsce kultu, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 2003 roku, jest naprawdę fascynującym miejscem. Wzdłuż starej brukowanej alei, która prowadzi z wioski do Sanktuarium, znajduje się 14 barokowych kaplic z 230 posągami wielkości człowieka, przedstawiającymi życie Chrystusa. Dookoła tylko łąki i drzewa oliwne.

12. Podziwiaj piękno Tremezziny i jej wspaniałe widoki

 Tremezzina - atrakcje w Jeziorze Como

Jest to łagodny spacer około 10 km, który przecina Tremezzinę i sąsiednie wioski, zabierając Cię do odkrywania willi , ogrody, starożytne wioski i wspaniałe widoki naturalne.

Mam nadzieję, że spodoba Ci się nasza lista atrakcji w Jeziorze Como . Nie wahaj się skomentować poniżej, jeśli masz jakieś fajne sugestie do udostępnienia.