14 Najlepszych Podróży Samochodowych Wycieczka Po śWiecie

Najlepszych Podróży Samochodowych Wycieczka Po śWiecie

Każda podróż jest podróżą, ale musimy przyznać, że niektóre z nich są o wiele piękniejsze. Oto nasz wybór 14 fantastycznych wycieczek, których nie chciałbyś przegapić Założymy się, że pokochasz 14.

1. Route 66 – Stany Zjednoczone Ameryki  route_66

Słynna trasa 66 przekraczająca szerokość Stanów Zjednoczonych zdobyła tytuł „Main Street of America. „Ta podróż jest nie tylko podróżą, ale raczej podróżą po amerykańskiej kulturze i historii.  route_66_map

Dzięki fantastycznej długości 3 945 km pokonanie go w całości zajmuje około trzech tygodni. ciesząc się nim w pełni.

2. Północne wybrzeże 500 – Wielka Brytania

Niesamowita podróż North Coast 500 rozwali ci umysł. Podróż po majestatycznym wybrzeżu Szkocji pomoże ci odkryć kraj i kulturę na wielu imponujących punktach zatrzymania. Północne wybrzeże 500

Znacznie krótszy niż Route 66, północne wybrzeże 500 startuje i kończy się w Inverness i wciąż ma 830,4 km długości. Wystarczy, abyś był w drodze przez przynajmniej jeden dobry tydzień, jeśli chcesz cieszyć się podróżą.

3. Great Ocean Road – Australia

Jeden z najlepszych australijskich wybrzeży wycieczka. Great Ocean Road zrobi na Tobie wrażenie po prostu majestatycznymi widokami na brzeg, ale także z jego egzotyczną fauną, rzeczywiście będziesz miał okazję zobaczyć mrówkojady, kangury, koale, wielobarwne papugi, a nawet pingwiny!  great_ocean_road

Znacznie krótszy niż inne, Great Ocean Road może nie być najważniejszą podróżą w twoim życiu (243 km), wciąż jest to jedna z najpiękniejszych dróg, po których kiedykolwiek jedziesz!

4. Garden Route – Republika Południowej Afryki

Afrykańska podróż naszej selekcji, ta droga jest pełna niespodzianek, a jej naturalna strona jest hipnotyzująca. Przejście przez miasto portowe Mossel Bay, Park Narodowy Wilderness i kończące się na Storms River, Eastern Cape.  garden_route

Długie 300 km, trasa ogrodowa jest dobrze znana z plaż i wzgórz to sprawia, że ​​podróż trwa znacznie dłużej niż można by się spodziewać 😀! Jeśli chcesz zatrzymać się w każdym miejscu, zajmie ci to około sześciu dni.

5. Ticlio Pass – Peru

Jedna z najwyższych dróg na świecie, Przełęcz Ticlio to wspaniała wycieczka po andyjskich górach Peru. – Najbardziej niesamowita góra w Ameryce Południowej, a także jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg.

TiclioPass-Peru

Ticlio samo w sobie nie jest wielką wyprawą, ale to, co jest lepsze na tej liście łyżek niż najwyższa droga na świecie, osiąga wysokość 4 818 metrów.

Ticlio

6. Guoliang Tunnel Road – Chiny

Najpierw utwórz Aby połączyć małą wioskę Guoliang, dostępną jedynie schodami o długości 720 stopni, droga zbudowana przez wieśniaków zajęła pięć lat. Dość podróż!

 Guoliang Tunnel Road China - 14 fantastycznych wypraw, których nie chciałbyś przegapić
Kredyty na Wikipedię

Ta droga o długości 1,2 km prawdopodobnie nie jest znana ze swojej długości, ale z pewnością za jego magiczny widok z otworów w ścianach tunelu… i za jego niebezpieczeństwa!

 Tunel Guoliang - 14 fantastycznych wypraw, których nie chciałbyś przegapić

7. Ring Road – Islandia

Jeśli szukasz magicznego doświadczenia na drodze do dzikiej przyrody; Obwodnica na pewno cię nie zawiedzie. Piękne krajobrazy Islandii zabiorą Cię w podróż, o której nie zapomnisz.  ring_road - Tourscanner

Dzięki swojej długości 1 332 km obwodnica prowadzi pełną wycieczkę po Islandii z zapierającymi dech w piersiach widokami. Wypłynięcie tej podróży powinno zająć Ci około dziesięciu dni, jeśli planujesz ją choć trochę cieszyć.

8. Pustynia Gobi – Mongolia

Po mroźnych wiatrach Islandii , skierujmy się do wydm gigantycznych pustyni Mongolii. Ta podróż jest obowiązkowa dla każdego miłośnika purpurowego zachodu słońca, każdego miłośnika jazdy na wielbłądach i każdego kochanka śpiącego na jurcie. 😉 gobi_desert - Tourscanner

Zaczynając w Ułan Bator, musisz przejechać 550 km, aby dostać się na pustynię Gobi. Dzięki drogom zbudowanym głównie z ziemi, będziesz mógł cieszyć się rozmiarem i pustką Mongolii. Spędzisz około czterech do pięciu dni jazdy po tej wspaniałej pustyni i wrócisz do domu pełen wspomnień.  gobi_desert_yurt - Tourscanner

9. Black Forest Panoramic Route – Niemcy

Szlak Panoramiczny Czarnego Lasu jest częścią jednej z najlepszych wycieczek samochodowych w Europie: wycieczki do Schwarzwaldu, Bawarii i Tyrolu. Każda część tej podróży oczaruje twoje oczy, gdy odkryjesz Niemcy.

 Czarny las - Tourscanner

Czarny las to podróż, którą możesz ukończyć w jeden dzień (około 60 km ), ale jeśli chcesz zatrzymać się w każdej wiosce i dowiedzieć się więcej o niemieckiej kulturze, powinieneś to zrobić za trzy.

10. Cowboy Trail – Kanada  Cowboy szlak drogowy

The Cowboy Trail to historyczna podróż. Jeśli uwielbiasz uciekać z całego świata, będziesz musiał jechać tą drogą. Piękne krajobrazy i niezwykłe spotkania czekają na Ciebie!

Ta podróż ma długość 314 km; powinieneś zrobić to sześć dni, jeśli chcesz się nie spieszyć.

11. Dempster Highway – Kanadyjska Arktyka

Aby wyruszyć w podróż, nic nie może się równać z Dempster Highway. Wykorzystanie zamarzniętych fragmentów rzeki Mackenzie zimą jako lodowych mostów ta autostrada zachwyci twoje oczy.

 dempster_highway - Tourscanner

Droga ma długość 736 km, a tylko 6 km jest z betonu, reszta to żwir na poboczu drogi.

12. California State Route 1 – Stany Zjednoczone Ameryki

Słynna podróż na zachodnim wybrzeżu, jest obowiązkowa, każdy podróżnik marzył o wyprawie na wybrzeże, wynajęciu furgonetki i wyjeździe ze swoim przyjacielem przez USA.  state_route_1 - Tourscanner

Długi na 1 055 km, California State Route 1 został zbudowany w 1934 roku jest częścią All-American Roads.

13. Salar de Uyuni – Boliwia

Zabierz swój samochód i jedź największym na świecie mieszkaniem na sól. Salar de Uyuni to jedna idealnie płaska droga do zrobienia, biały horyzont jest tylko hipnotyzujący, a mokra powierzchnia doskonale odzwierciedla błękitne niebo.

 Salar de Uyuni

Salar de Uyuni to położony w odległości 734 km od La Paz, wystarczy, abyś cieszył się Boliwią, kierując się do jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie.

14. The Rainbow Road – Mario Kart

Ciesz się widokiem ziemi z gokarta podczas jazdy na emblematycznym torze z franczyzy Mario Kart.  Rainbow Road Mario kart - 14 fantastycznych wycieczek samochodowych, których nie chciałbyś przegapić

Powinieneś zarezerwować co najmniej trzy dni na zakończenie tej podróży! 😉

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się lista 14 Fantastycznych wycieczek samochodowych, których nie chciałbyś przegapić! Powiedz nam, który chcesz zrobić w komentarzach.