Najpiękniejsze i Ciekawe 100 Miejsca na Wakacje 2019

Najpiękniejsze i Ciekawe 100 Miejsca na Wakacje 2019

Szukasz pomysłów na listę podróży na następną podróż? Brakuje pomysłów lub szukasz nowych? Od epickich klasyków po ekscytujące nowości, wybraliśmy Najpiękniejsze i Ciekawe 100 Miejsca na Wakacje na całym świecie.

Gdzie cię poprowadzi 2019? 🙂

1. Oszołomiona Wielka Piramida w Gizie

 Wielka Piramida - Pomysły z listy wiader

Wielka Piramida w Gizie określa cele listy wiader. Zbudowana ponad 5000 lat temu, jest najstarszą i największą piramidą, ostatnią strukturą Siedmiu Starożytnych Cudów Świata, która przetrwała. Jest cudem inżynierii i konstrukcji ludzkiej oraz symbolem definiującym świat egipski.

2. Spacer wzdłuż Wielkiego Muru Chińskiego

 Wielki Mur Chiński - Pomysły na Listę Bucików

Wielki Mur Chiński jest dobrym powodem istnienia Listy Wiadra! Jest to zdumiewająca relikwia historii Chin i jest koniecznością dla wielu podróżników i turystów na całym świecie, w rzeczywistości jest uważana za jeden z siedmiu cudów świata. Zidentyfikowany jako jeden z najważniejszych symboli Chin, składa się z licznych murów i fortyfikacji, z których wiele biegnie równolegle do siebie na odległość 8850 km. Wielki Mur można zwiedzać z Pekinu.

3. Przeglądaj Petrę

 Petra w Jordanii - pomysły Bucket List

Różowe miasto z piaskowca w Jordanii to niezwykłe doświadczenie. Na granicy arabskiej pustyni, ukrytej w górach Morza Martwego, Petra jest jednym z najbardziej znanych miejsc archeologicznych na świecie. Piękno architektoniczne miasta wynika z faktu, że zostało ono bezpośrednio wyrzeźbione z piaskowcowych gór. Świątynie, grobowce i klasztor, których nie możesz przegapić!

4. Odwiedź Koloseum

 Koloseum - Pomysły na listę wiader

Uznane za jeden z siedmiu cudów świata, wspaniała rzymska arena gladiatorów jest najbardziej ekscytującym zabytkiem miasta. Koloseum, znane również jako Amfiteatr Flawiuszy, jest doskonałym przykładem rzymskiej inżynierii i architektury. Jest to największy amfiteatr na świecie i miejsce najkrwawszych i najbardziej brutalnych zawodów w historii.

5. Spacer do Chichen Itza

 Chichen Itza w Yutacan, Meksyk - Bucket List Ideas

Położony w stanie Yutacan w Meksyku, Chichen Itza to ślad starożytnego miasta Majów z ruinami i cudami architektury, które oddają kulturę i historię ludzie z przeszłości. Dla doświadczenia kulturowego i szansy dostrzeżenia znacznej części dziedzictwa Majów jest to właściwa podróż

6. Trek do Machu Picchu

 Trek do Machu Picchu w Peru - Pomysły na listę wiader

Wycieczka do zaginionego miasta Inków w Perù to wymarzona podróż dla wielu podróżnych. Machu Picchu to cytadela Inków położona na górze 2430 metrów nad poziomem morza, do której można dotrzeć pieszo po górskich szlakach lub podróżą pociągiem przez dolinę rzeki Urubamba. Jako jedno z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w Ameryce Południowej, Machu Picchu z pewnością wypełni podróżnych wysokimi oczekiwaniami.

7. Odkryj Taj Mahal

 Taj Mahal w Agrze, Uttar Pradesh, Indie - Pomysły na listy wiader

Ogromne mauzoleum z białego marmuru, zbudowane w Agrze między 1631 a 1648 na polecenie cesarza Mogołów Szacha Janana na pamiątkę jego ukochana żona, Taj Mahal jest klejnotem sztuki muzułmańskiej i jednym z siedmiu cudów świata. Obecnie Taj Mahal przyciąga ponad 3 miliony turystów każdego roku i stał się atrakcją dla wszystkich podróżujących w Indiach.

8. Wędrówka do Chrystusa Odkupiciela

 Chrystus Odkupiciel w Rio de Janeiro, Brazylia - Pomysły na listę wiader

Usytuowany na szczycie góry Corcovado z widokiem na miasto Rio de Janeiro, pomnik Chrystusa Odkupiciela nie przyciąga uwagę turystów swoimi zapierającymi dech w piersiach widokami, ale także impresyjną figurą Chrystusa, uważaną za jednego z Siedmiu Cudów Świata. Stojąc z otwartymi ramionami, Chrystus jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i fotografowanych zabytków w Brazylii.

9. Zaintryguj Stonehenge

 Stonehenge w Salisbury, Anglia - Pomysły na listy wiader

Jeden z cudów świata i najbardziej znany prehistoryczny pomnik znajdujący się w pobliżu miasta Salisbury w Anglii. Struktura, którą nazywamy Stonehenge, została zbudowana między około 5000 a 4000 lat temu i była częścią najbardziej rozległego świętego krajobrazu.

10. Odkryj amazońskie lasy deszczowe i rzekę

 Amazońskie lasy deszczowe i rzeki - Pomysły na listy zbiorników

Nazywane również „płucami świata”, lasy deszczowe Amazonii wytwarzają ważną część tlenu dla całej planety i są wymyślone mozaiki ekosystemów i typów roślinności. Przeżyj doświadczenie w dżungli amazońskiej, a jej rzeka to przeżycie wielu chwil podczas jednej podróży. Trudno jest znaleźć inne miejsce na świecie, które byłoby bogate w przygody i wyjątkowe doświadczenia, takie jak Amazon.

11. Żegluj po Ha Long Bay

Żegluj po Ha Long Bay

Eteryczne piękno, Ha Long Bay znajduje się w rejonie Zatoki Tangkia, na północy Wietnamu. Często umieszczana na listach cudów natury świata, Zatoka Halong słynie z malowniczej oceanicznej topografii krasowej i jej krystalicznych wód

12. Odkryj Katedrę w Mediolanie

 Katedra w Mediolanie - Pomysły na listę wiader

Stojąc dumnie na głównym placu w centrum Mediolanu, Duomo jest zdecydowanie najbardziej imponującą budowlą i symbolem Mediolanu. Zachwyć się przed majestatycznym i gotyckim stylem kościoła i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki Mediolanu (w pogodne dni, ośnieżone szczyty Alp) z dachu Kościoła.

13. Odwiedź katedrę Notre Dame

 Notre-Dame de Paris - Pomysły na listę wiader

Jedna z głównych atrakcji Paryża, Katedra Notre Dame jest znana jako jedna z najbardziej znanych gotyckich katedr w średnim wieku i wyróżnia się rozmiarem, antykiem i detalami architektonicznymi. Jego witraże i rzeźby pokazują wpływ naturalizmu, który służy do kontrastowania architektury romańskiej. Mówi się również, że wieża katedry ma jeden z najlepszych widoków na miasto.

14. Pij wino pod Wieżą Eiffla

 Wieża Eiffla w Paryżu - Pomysły na listę wiader

Wieża Eiffla była główną wystawą wystawy paryskiej w 1889 roku. Została zbudowana dla uczczenia stulecia rewolucji francuskiej i zademonstrować światowej potędze Francji. Obecnie jest symbolem Paryża i jest uważany za cud architektoniczny świata, w rzeczywistości każdego roku przyciąga więcej odwiedzających.

15. Odwiedź Cerkiew Wasyla Błogosławionego i Plac Czerwony

 Cerkiew Wasyla Błogosławionego i Plac Czerwony - Pomysły na Listę Bucket

Urodzony z piwnicy służył jako podstawa dla dziewięciu małych kościołów zbudowanych jeden po drugim i połączonych z galeriami i przejściami , Cerkiew Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym jest atrakcją, której nie można przegapić w Moskwie. To szalone pomieszanie kolorów, wzorów i kształtów jest kulminacją stylu unikalnego dla architektury rosyjskiej.

16. Odwiedź Akropol w Atenach

 Akropol w Atenach - pomysły Bucket List

Akropol w Atenach i jego zabytki są uniwersalnym symbolem klasycznego ducha i cywilizacji i stanowią najważniejszy architektoniczny i artystyczny kompleks grecki antyk. Akropol w Atenach był twierdzą wojskową w okresie neolitu, ze względu na swoje położenie, które oferuje wspaniały widok na ląd i morze. Teraz jest to jeden z najważniejszych zabytków starożytnych w Europie.

17. Odwiedź Wyspę Wielkanocną

 Wyspa Wielkanocna w Polinesii - pomysły na Listę Bucket

Kto nie chciałby odwiedzić jednej z najbardziej odizolowanych i tajemniczych wysp na Ziemi? Nie można przegapić ogromnych kraterów wulkanicznych, zachowanych kamiennych wiosek, plaż, a zwłaszcza 900 kamiennych figur Moai. Powinieneś zdecydowanie dodać Wyspę Wielkanocną do swojej listy wiader.

18. Baw się dobrze w Sydney Opera House

 Sydney Opera House - pomysły na Bucket List

Otwarty w 1973 roku Sydney Opera House jest centrum artystycznym w Sydney i wspaniałym dziełem architektonicznym XX wieku, które jest synonimem kreatywności i innowacja. Te skorupowe konstrukcje, osadzone w niezwykłym krajobrazie wodnym, są dziś światowej sławy ikoną architektury

19. Odkryj wspaniały Angkor Wat

 AngKor Wat w Kambodży - idee Bucket List

Angkor Wat jest ostatecznym wyrazem geniuszu Khmerów, imponującej świątyni, która zachwyca swoją wielką skalą i niesamowitymi szczegółami. Jeden z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Kambodży, Angkor Wat uważany jest za największy zabytek religijny na świecie

20. Odwiedź Pałac Letni w Chinach

 Pałac Letni w Pekinie - Pomysły na Listę Bucket

Pałac Letni to rozległy związek jezior, ogrodów i pałaców w Pekinie i uważany jest za największy i najlepiej zachowany królewski park w Chinach. Znany z bycia placem zabaw dla cesarzy latem starego cesarskiego miasta, Summer Palace to cudowny design i oferuje ekscytującą ucieczkę w tradycyjny chiński krajobraz

21. Odwiedź Hagia Sophia

 Hagia Sophia w Turcji - Pomysły z listy Bucket

Najważniejsza bizantyjska struktura i jeden z największych zabytków świata. Kościół ten został zbudowany w Konstantynopolu (obecnie Istambul) w VI wieku pod kierunkiem bizantyjskiego cesarza Justyny ​​I. Hagia Sophia, co oznacza „Kościół Świętej Mądrości”, każdego roku przyciąga ponad 3 miliony odwiedzających. Pomnik, który jest obecnie muzeum, był kiedyś kościołem, a następnie meczetem.

22. Nurkowanie na Wielkiej Rafie Koralowej

 Wielka Rafa Koralowa - Pomysły na listę wiader

Położona na wybrzeżu Queensland w Australii Wielka Rafa Koralowa słynie z tego, że jest największym na świecie systemem raf koralowych. Oglądając go z większej odległości, możesz zrozumieć, dlaczego jest on uważany za jeden z najbardziej niezwykłych naturalnych darów Australii i jeden z Siedmiu Naturalnych Cudów Świata. Ze względu na swoje naturalne piękno Wielka Rafa Koralowa stała się jednym z najbardziej turystycznych miejsc, w których można doświadczyć wielu atrakcji, w tym nurkowania.

23. Weź udział w wycieczce pieszej w Wielkim Kanionie

Wielkim Kanionie - Pomysły na listę wiader

Jako jeden z siedmiu cudów świata, Wielki Kanion, położony na wysokiej pustyni w północnej Arizonie (USA) zapiera dech w piersiach dzięki nieustannie zmieniającej się scenerii o ogromnych rozmiarach. Dzięki lasowi, malowanym pustyniom, kanionom z piaskowca, rzece Kolorado i wodospadom, Wielki Kanion jest jednym z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Około 5,5 miliona ludzi odwiedza Wielki Kanion każdego roku i ma 277 mil wspaniałego piękna, co czyni go najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Stanach Zjednoczonych.

24. Płyń do Statuy Wolności

Statuy Wolności

Zainaugurowana w 1886 roku rzeźba stoi przy wejściu do New York Harbor i od początku wita miliony imigrantów w Stanach Zjednoczonych Państwa. Z tego powodu Statua Wolności bardziej niż pomnik jest symbolem wolności dla milionów ludzi na całym świecie i punktem na liście wiader, których nie można przegapić!

25. Odwiedź miasto Lhasa i Pałac Potala

 Lhasa w Tybecie - pomysły na Listę Bucket

W centrum Lhasy (Tybetu), dosłownie „Kraina Bogów”, znajdziesz Pałac Potala, który kiedyś była główną rezydencją Dalajlamy. Jeśli chcesz przeżyć duchowe doświadczenie, jest to właściwe miejsce, ponieważ możesz rozmawiać z mnichami, dowiedzieć się więcej o kulturze tybetańskiej i doświadczyć mistycznej atmosfery Lhasy. Pierwsze spojrzenie na Pałac Potala to chwila, w której nigdy nie zapomnisz!

26. Wspinaj się na Kilimandżaro

Kilimandżaro

Kilimandżaro słynie z tego, że jest najwyższą górą w Afryce i najwyższą wolnostojącą górą na ziemi. Jest to możliwe rozwiązanie dla większości ludzi i 20 000 osób rocznie. Kilimandżaro to niezwykłe doświadczenie, jeśli chcesz stanąć na dachu Afryki.

27. Odkryj Ścianę Płaczu

 Ściana Płaczu w Jerozolimie - Pomysły na Listę Wiader

Wzniesiona początkowo jako część ekspansji drugiej świątyni żydowskiej zapoczątkowanej przez Heroda Wielkiego, jest jednym z najświętszych miejsc na świecie. Ściana zachodnia to ocalały ślad Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie, który został zniszczony przez Rzymian. Świątynia była centrum świata duchowego, głównym przewodnikiem pobożności. Z tego powodu Mur jest najświętszym miejscem, w którym Żydzi mogą się modlić

28. Podziwiaj Mount Rushmore

 Mount Rushmore - pomysły Bucket List

Przyciągając rocznie około 3 milionów turystów z całego świata, Mount Rushmore jest jedną z najważniejszych atrakcji Ameryki. Mount Rushmore National Memorial to wielka rzeźba górska stworzona przez artystę Gutzona Borgluma. Na niej można podziwiać najwybitniejszych amerykańskich prezydentów USA: George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Abrahama Lincolna i Theodore’a Roosevelta

29. Pływać w Palawan, Parku Narodowym Podziemnej Rzeki Puerto Princesa

 Palawan, Park Narodowy Podziemnej Rzeki Puerto Princesa - Pomysły na Listę Bucket

Nie trudno zrozumieć, dlaczego Palawan w Parku Narodowym Puerto Princesa został wybrany jako jeden z Nowych Siedmiu Naturalne cuda świata. Ten park ma spektakularny wapienny krajobraz krasowy z podziemną rzeką, jest uważany za jedno z najbardziej imponujących naturalnych miejsc na świecie. Słynny, ponieważ jego dolna część podlega wpływom pływów, wyłania się bezpośrednio do morza.

30. Odwiedź Bazylikę Świętego Piotra

 St. Bazylika Piotra w Rzymie - pomysły Bucket List

Znajduje się w Watykanie, centrum chrześcijaństwa, Bazylika św. Piotra jest największą, najbardziej luksusową i najbardziej spektakularną bazyliką we Włoszech. Jeden z największych kościołów na świecie, Bazylika św. Piotra, został zbudowany w okresie włoskiego renesansu i znajduje się w Watykanie. Imponująca konstrukcja została zbudowana na przestrzeni ponad stu lat przez najwybitniejszych włoskich architektów tego okresu

31. Podziwiaj aurora borealis w Norwegii

Podziwiaj aurora borealis w Norwegii

Każda lista wiader podróżnych powinna obejmować oglądanie Zorzy polarnej, jednego z najbardziej naturalnie spektakularnych zjawisk, które mają moc oddechu z dala. Northern Lights są naturalnym światłem na niebie, a Norwegia z otwartymi przestrzeniami i niewielkim zanieczyszczeniem światłem jest jednym z najlepszych miejsc, w których można zobaczyć najbardziej imponujące pokazy świateł. Spróbujcie więc rozróżnić Północne Światła!

32. Szukaj Nessie w Loch Ness

Szukaj Nessie w Loch Ness

Położony w Great Glen, który rozciąga się od Inverness, Loch Ness jest najdłuższym i najgłębszym ze wszystkich jezior w okolicy. Jednym z najlepszych sposobów na podziwianie piękna Loch Ness jest rejs statkiem lub spływ kajakowy po jeziorze, gdzie można docenić okoliczne krajobrazy i wioski, a kto wie, może nawet złapać spojrzenie Nessie. W rzeczywistości jest to miejsce, jeśli wierzyć plotkom, w których przebywa Nessie, potwór z Loch Ness.

33. Przeglądaj niesamowite świątynie Bagan

 Świątynie Bagan w Myanmarze - pomysły z listy wiader

Zbudowana w latach 1057–1287 przez szereg królów, ta ogromna przestrzeń tysięcy świątyń (szacowana na ponad 2000) jest jedną z najcenniejsze stanowiska archeologiczne w Azji. Świątynie Bagana są kluczem do doświadczenia autentycznego życia w Birmie i zrozumienia religijnego oddania jego mieszkańców. Najbardziej ekscytującym sposobem na zobaczenie świątyń jest podróż balonem na gorące powietrze. Z ponad 2000 pagód i świątyń rozciągających się na 40 mil ziemi, naprawdę jest magicznie stać w balonie i patrzeć na okolicę i cały kompleks Bagan.

34. Odkryj wodospady Iguazu

 Foz de Iguazu - Pomysły na listy z wiaderkami

Uznane na całym świecie jako piękno przyrody, wodospady Iguazu znajdują się na granicy Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Jeśli szukasz wciągającej przyrody, jest to właściwe miejsce dzięki możliwościom spacerów po lesie i bliskości ogromu wodospadów Iguazu w rzece Iguazu

35. Wycieczka po Patagonii

 Tour Patagonia w Argentynie - pomysły Bucket List

Gdziekolwiek się udasz, Patagonia zachowuje ekskluzywny, tajemniczy urok. Znana z malowniczych gór, łąk i smaganych wiatrem wybrzeży, Patagonia słynie z cennej przyrody, która nigdy nie zawodzi. Jest to idealny materiał na listę wiader, w tym oglądanie przerwy na zapory lodowe w Perito Moreno, oglądanie wielorybów lub jazdę na torze Torres del Paine.

36. Oglądaj wieloryby w Saguenay-St. Lawrence Marine Park

 Whale Watching w St. Lawrence Marine Park w Kanadzie - pomysły Bucket List
Kredyt w Quebecu Original

Czy marzysz o oglądaniu wielorybów? Saguenay-St. Lawrence Marine Park w Quebecu (Kanada) jest jednym z najlepszych miejsc do oglądania wielorybów na świecie. Nie tylko można podziwiać te wspaniałe zwierzęta, ale także zobaczyć słynne nadmorskie krajobrazy Quebecu.

37. Wędrówka przez Himalaje

 Trek przez Himalaje - idee Bucket List

Himalaje to najpotężniejszy na świecie system górski, zawierający dziewięć z dziesięciu najwyższych szczytów świata i rozciągający się na ponad 2500 km w Indiach, Bhutanie, Nepalu, Pakistan i Tybet. To miejsce, kojarzone z wysokimi przygodami i alpinistami, jest jak żadne inne, z jego odległymi i majestatycznymi krajobrazami. Spryskaj Wodospad Wiktorii

38. Dostań się na Wodospady Wiktorii

 Wodospady Wiktorii w Zambii, Zimbabwe - Pomysły na Listę Bucket

Powszechnie określane jako „dym, który grzmi” ze względu na kolumny sprayu, które można zobaczyć z daleka, Wodospady Wiktorii to jedna z największych atrakcji w Afryce i najbardziej spektakularne piękno przyrody na rzece Zambezi. Uważany za największy upadek na świecie, jest punktem na twojej liście wiader, którego nie możesz wziąć pod uwagę!

39. Skydive the Great Blue Hole

 Great Blue Hole w Belize - pomysły na Bucket List

Olbrzymi podwodny dziur u wybrzeży Belize, Wielka Błękitna Dziura jest jednym z najbardziej znanych miejsc dla nurków, którzy są zainteresowani przez szansę nurkowania w krystalicznie czystych wodach i zobaczenia milionów gatunków życia morskiego, w tym spektakularnych formacji koralowych i ryb tropikalnych.

40. Weź udział w dzikim południowoafrykańskim safari w Parku Narodowym Serengeti

 Park Narodowy Serengeti w Tanzanii - pomysły na Listę Bucket

Doświadczenie safari w Republice Południowej Afryki musi być jednym z punktów twojej listy wiader. Tutaj masz wiele miejsc, w których możesz zobaczyć mnóstwo dzikich zwierząt. Serengeti jest jednym z najbardziej znanych parków afrykańskich i jest synonimem dzikiej przyrody i wyjątkowej afrykańskiej scenerii. To najstarszy park w Tanzanii i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ponadto jest domem dla spektakularnej migracji gnu i oferuje oglądanie dzikiej przyrody przez cały rok.

41. Bądź zdumiony przez Wielkiego Geysira w Islandii

 Wielki Geysir w Haukadalur, Islandia - Pomysły na listę wiader

Islandia to wspaniały kraj, a jednym z najbardziej spektakularnych i zapierających dech w piersiach gejzerów na Islandii jest Wielki Geysir. Jest dość aktywny i wybucha codziennie. Zobacz, jak potężny gejzer wybucha i wyślij spektakularną kolumnę z wodą i strumieniem w powietrze, musi być na twojej liście wiader.

42. Podziwiaj potężny zegar Big Bena

 Big Ben w Londynie - pomysły Bucket List

Elizabeth Tower, znany jako Big Ben, jest jednym z najbardziej znanych zabytków Londynu i atrakcją Londynu, którą musisz zobaczyć! Big Ben to nazwa imponującego dzwonka w wieży zegarowej, który waży ponad 13 ton. Wieża zegarowa wygląda spektakularnie, zwłaszcza w nocy, gdy cztery tarcze zegara są podświetlone. Kiedy widzisz Big Bena, czujesz się, jakbyś był w Londynie.

43. Odwiedź muzeum w Luwrze

 Muzeum w Luwrze w Paryżu - Pomysły na listę Bucket

Bez wątpienia jedna z najwspanialszych galerii sztuki na świecie, Luwr zawiera tysiące arcydzieł klasycznych i nowoczesnych. Jako symbol kultury francuskiej i świadectwo europejskiej historii sztuki nie dziwi fakt, że jest to również najczęściej odwiedzana galeria sztuki na świecie. Każda wycieczka do stolicy Francji zasługuje na wizytę w Luwrze, aby odkryć bogactwo skarbów, które zawiera.

44. Relax at Blue Lagoon

 Blue Lagoon w Grindavìk, Islandia - Bucket List ideas

Otoczony fantastyczną przyrodą, Blue Lagoon to oaza relaksu w czystym sercu islandzkiego krajobrazu. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Islandii i nie trudno zrozumieć dlaczego. Piękna mlecznoniebieska nieprzezroczysta woda kontrastuje z otaczającym ją czarnym polem lawy pokrytym zielonym mchem. W połączeniu z doskonałą lokalizacją i relaksującymi basenami z bogatym pożywieniem skóry, Błękitna Laguna szybko stała się jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Islandii.

45. Spacer po Cinque Terre

 Cinque Terre we Włoszech

Wiek temu Cinque Terre (Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore) to zaledwie pięć wiosek rybackich na bezlitosnym odcinku Ligurii Wybrzeże. Żywy kolor Morza Śródziemnego, dzikie wybrzeże z maleńkimi miasteczkami ustawionymi jak puzzle na klifach czynią Cinque Terre Światowym Dziedzictwem UNESCO.

46. Odwiedź Pompeii

 Pompeje, Włochy - Pomysły na listę Bucket
Kredyt na Flickr

Słynny z tego, że był rzymskim miastem zniszczonym przez wybuch Wezuwiusza w 79 r. Zginęły dwa tysiące ludzi, a miasto zostało opuszczone na wiele lat. Kiedy grupa odkrywców ponownie odkryła to miejsce w 1748 roku, byli zaskoczeni, że Pompeje były praktycznie nietknięte pod warstwą pyłu i gruzu. Dzięki budynkom, artefaktom i szkieletom znalezionym w pochowanym mieście udało nam się wiele odkryć na temat życia codziennego w starożytnym świecie

47. Odwiedź Kaplicę Sykstyńską

 Kaplica Sykstyńska - Pomysły na Listę Bucket
Kredyt na Flickr

Kaplica Sykstyńska to kaplica w oficjalnej rezydencji papieża i jeden z największych skarbów Watykanu. Nie tylko jest znany ze swojej dekoracji, ale także ze względu na to, że jest świątynią, w której papieże są wybierani i koronowani. Co przyciąga uwagę Kaplicy Sykstyńskiej, to nie tylko jej architektura, ale w szczególności freski, które całkowicie pokrywają sufit i ściany. Wszystkie freski na dachu Kaplicy Sykstyńskiej są dziełem Michała Anioła. Przeczytaj nasz przewodnik na temat Muzeów Watykańskich.

48. Odkryj Wenecję na Vaporetto

 Wenecja - Pomysły na listy kubełkowe
Kredyt na Flickr

Włochy są pełne uroku, ale nigdzie nie można ich porównać z Wenecją, pływającym miastem. Nie tylko słynie z kanałów, sztuki i bogatego dziedzictwa kulturowego, ale jest też jednym z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Wybierz się na przejażdżkę gondolą po kanałach Wenecji. To punkt na liście wiader, którego nie możesz przegapić.

49. Odwiedź potężną Sagrada Familia

 Sagrada Familia w Barcelonie - pomysły Bucket List

Bazylika Sagrada Familia jest najbardziej znanym zabytkiem Barcelony i jednym z najbardziej imponujących zabytków miasta. Jeden z najbardziej cenionych cudów architektonicznych na świecie, mimo że konstrukcja Gaudiego nie została jeszcze ukończona. Kościół ten pozostawi was bez tchu, nie tylko ze względu na swój gigantyczny rozmiar, ale przede wszystkim ze względu na pionierską architekturę, która doskonale pokazuje geniusz Antoniego Gaudonia. Chociaż na zewnątrz jest dziełem sztuki, wnętrze Sagrada Familia inspirowane jest naturą. Kolumny wydają się pniami drzew, dając pomysł bycia w lesie zamiast wewnątrz kościoła.

50. Zobacz swoją refleksję w Salar de Uyuni

 Salar de Uyuni w Boliwii - pomysły z Bucket List
Kredyt dla Flickr

To najważniejsza i najbardziej niezwykła powierzchnia świata. Jedną z rzeczy, na które nalegamy, abyś znalazł się na liście wiader, są oszałamiające solne mieszkania Salar de Uyuni w Boliwii. Płaskie mieszkanie to przestrzeń ziemi pokryta solą i innymi minerałami, które tworzą niesamowite wzory i cuda wizualne. Boliwijskie mieszkania solne są po prostu fantastyczne i trzeba je odkryć, by uwierzyć.

51. Spacer po Parku Narodowym Sekwoi

 Park Narodowy Sekwoi w Kalifornii - Pomysły na Listę Bucket
Kredyt na Flickr

Znany jako „Olbrzymi Las” Park Narodowy Sekwoi zachowuje krajobraz, który wciąż przypomina południowy Sierra Nevada. Spojrzysz na wysoki, majestatyczny i malowniczy pas drzew pięknego Parku Narodowego Sekwoi.

52. Przejedź przez Saharę

 Sahara - pomysły na Bucket List
Kredyt na Flickr

Jest tylko kilka miejsc na świecie, które można porównać do niesamowitego krajobrazu Sahary, najszerszej gorącej pustyni w świat. Jego krajobraz jest tak rozległy, że nie można ocenić odległości. Paleta kolorów utrudnia odróżnienie konkretnych form, a intensywne światło słoneczne odbijające się na piasku pokaże rzeczy, które nie istnieją.

53. Wędrówka przez Kanion Antelope

 Kanion Antelope w Arizonie - pomysły Bucket List

Niesamowite piękno kanionu Antelope czeka na żądnego przygód podróżnika, który chce odkryć jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji. Te imponujące jaskinie, spiralne łuki skalne i oszałamiające kolory sprawiają, że jaskinie wyglądają poważnie na innej planecie. Jest to kanion tysięcy lat tuż za Page, w Arizonie.

54. Odkryj grotę Jeita

Pomysły Jeita Grotto
Kredyt dla Flickr

Jeden z cudów natury na Bliskim Wschodzie, Jeita Grotto jest perłą turystyki w Libanie. Magiczna podróż w skamieniałych grotach wapiennych charakteryzujących się niezwykłymi konkrecjami stalaktytów i stalagmitów rzeźbiących naturalnie w różnych formach, rozmiarach i kolorach.

55. Wspinaj się na górę Fuji

 Góra Fuji w Japonii - pomysły na Bucket List

Góra Fuji jest jedną z dum w Japonii, że nie powinieneś puszczać, gdy odwiedzasz ten kraj. Piękne, pokryte śniegiem wzniesienie z ziemi, jest najwyższą górą w Japonii. Góra może wydawać się piękniejsza widziana z daleka, ale widoki w pogodne dni i doświadczenie wspinania się we wczesnych godzinach porannych to doświadczenie, którego nie zapomnisz.

56. Odwiedź British Museum

Odwiedź British Museum

British Museum to dom ogromnej kolekcji dzieł sztuki i artefaktów. W jego kolekcji znajdują się wspaniałe egipskie sarkofagi i mumie, ciężkie skarby z brytyjskich wykopalisk archeologicznych i rzymskich antyków. Ponadto muzeum jest greckim budynkiem odrodzenia zaprojektowanym przez Sir Smirke

57. Poznaj Muzeum Moma

 Muzeum Moma w Nowym Jorku - pomysły Bucket List

Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku jest jednym z największych i najbardziej wpływowych muzeów sztuki współczesnej na świecie, w rzeczywistości prezentuje jedno z najlepszy w sztuce współczesnej. Ma wpływ na rozwój i zbieranie sztuki modernistycznej, w tym artystów takich jak Van Gogh, Cézanne, Dalì, Monet czy Andy Warhol.

58. Spacer wzdłuż Kanałów w Amsterdamie

Odwiedź Wersal

Wizyta w Amsterdamie nie kończy się bez korzystania z kanałów. W rzeczywistości Amsterdam słynie z posiadania ponad stu kilometrów kanałów, a wędrówka po mieście wzdłuż kanałów jest jednym z ulubionych zajęć turysty. Główne kanały, ułożone we wzór koncentrycznego półkola, opisują rozwój miasta Amsterdam. Z tego powodu są uważane za symbol miasta!

59. Odkryj pozostałości muru berlińskiego

berlinskiego

Jeden z najsilniejszych i najsilniejszych symboli zimnej wojny, przez 28 lat mur berliński przecinał miasto. Budowa muru rozpoczęła się latem 1961 r. Od władz komunistycznej NRD, które próbowały powstrzymać ludzi przed ucieczką na Westside.

60. Odwiedź Wersal

Odwiedź Wersal

Wersal jest najbardziej znany jako miejsce rozległego pałacu królewskiego i ogrodów zbudowanych przez króla Ludwika XIV na terenach królewskiej loży. Pałac w Wersalu był miejscem wielu wydarzeń historycznych, a dziś jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

61. Poznaj Jaskinię Glowworm

Jaskinie Glowworm

Jaskinie Glowworm obejmują labirynt wapiennych jaskiń i formacji, które zaczęły się rozwijać około 30 milionów lat temu. Tysiące maleńkich, lśniących robaków żarowych zamieszkuje te podziemne jaskinie, dzięki czemu pokaz świetlny jest niezapomniany.

62. Spacer po moście Golden Gate

moście Golden Gate

Most Golden Gate łączący miasto San Francisco z hrabstwem Marin (w Kalifornii) jest emblematem architektonicznym. Rozciąga się na ponad dwie mile przez rzekę Golden Gate i jest to obowiązkowy punkt widokowy architektonicznego cudu miasta San Francisco.

63. Odwiedź Wielki Meczet w Kordobie

Odwiedź Wielki Meczet w Kordobie
Kredyt na Flickr

Meczet w Kordobie jest najważniejszym zabytkiem całego zachodniego świata islamu i jednym z najbardziej niesamowitych na świecie. Wielki symbol i przypomnienie złotej cywilizacji, którą muzułmanie zrobili w Europie ponad tysiąc lat temu, jest teraz symbolem Kordoby.

64. Spacer po Mont Saint-Michel

Mont Saint-Michel

Na skalistej wyspie pośrodku rozległych piaszczystych ławic między Normandią i Bretanią stoi Mont Saint-Michel, opactwo w stylu gotyckim, poświęcone archaniołowi św. W 1979 roku został uznany przez UNESCO za światowe dziedzictwo.

65. Ciesz się na Las Vegas Strip

 Las Vegas Strip

Las Vegas Strip oferuje tak wiele gier hazardowych, restauracji i lokali rozrywkowych, że można się tam wybrać i nigdy się nie nudzić. Wycieczka do Las Vegas jest jednym z najważniejszych amerykańskich doświadczeń. Od jasnych świateł Strip po światowej klasy muzea, to małe miasto Nevada jest wszystkim, czego można się spodziewać i wiele więcej.

66. Podziwiaj Zakazane Miasto

Zakazane Miasto

Położony w centrum Pekinu, Zakazane Miasto, jest największym i najlepiej zachowanym kompleksem pałacowym na świecie. Ten pałac służył jako dom dla dwóch chińskich dynastii i może dać wyobrażenie o chińskiej historii. Nazwa odnosi się do faktu, że nikt nie mógł wejść do pałacu bez zgody cesarza.

67. Dostań się do wodospadu Niagara

wodospadu Niagara

Sześć milionów stóp sześciennych wody przepływa przez Wodospad Niagara co minutę, oferując to, co jest uważane za jeden z najbardziej spektakularnych widoków w Ameryce Północnej. Co roku około 28 milionów ludzi odwiedza granicę Canadia-USA. Składa się z trzech odrębnych wodospadów: Horseshoe Falls, American Falls i Veil Falls, który działa jako jeden z głównych dostawców energii dla samego państwa.

68. Wejdź na Krzywą Wieżę w Pizie

Wieżę w Pizie

Krzywa Wieża w Pizie jest dzwonnicą katedry włoskiego miasta Piza, znanego na całym świecie z niezamierzonego pochylenia. Ludzie popełniają błędy, a jeden błąd popełniono w XI wieku z wieżą w Pizie. Ten błąd obliczeniowy stanie się później symbolem dumy obywatelskiej. Ta wieża reprezentuje zaawansowaną wiedzę na temat ciężaru i charakterystyki obciążenia, pokazując włoską wiedzę w dziedzinie architektury.

69. Spacer po Grobli Olbrzyma

Grobli Olbrzyma
Kredyt na Flickr

Grobla Olbrzyma to piękna, tajemnicza formacja geologiczna na północnym wschodzie Irlandii. Ta formacja jest przesiąknięta mitami i legendą. Jest to spektakularny, dynamiczny nadmorski krajobraz fal Atlantyku, klifów, fascynującej starożytności geograficznej, zatok i wspaniałych widoków.

70. Odwiedź Biały Dom

Biały Dom
Kredyt na Flickr

Oficjalna rezydencja prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, znana również jako Biały Dom, często postrzegana jako symbol amerykańskiej potęgi i splendoru, jest punktem odniesienia dla wszystkich obywateli amerykańskich. Dołącz do ponad 70 000 osób, które co miesiąc odwiedzają Biały Dom.

71. Snorkel na wyspie Komodo

Snorkel na wyspie Komodo

Wyspa Komodo, jedna z wysp tworzących Republikę Indonezji, to miejsce z unikalną fauną i florą, piękne od dna morza do szczytu gór. Wyspa ta znana jest również jako „Smocza Wyspa”, ponieważ mieszka tu największa jaszczurka na świecie.

72. Times Square

Times Square

Plac w centrum Manhattanu, utworzony przez skrzyżowanie Siódmej Alei, 42nd Street i Broadway, Times Square jest jednym z najbardziej turystycznych miejsc w Nowym Jorku Cityger. Pozwól się podbić przez migające światła neonów i gigantyczne cyfrowe billboardy, wspaniałe markizy na Broadwayu, kostiumowe postacie i muzyków. Times Square jest duży, jasny i niezapomniany.

73. Przejedź przez Czarny Las

Black Forest - Bucket List ideas
Kredyt na Flickr

Innym miejscem na wakacje jest Czarny Las, którego nazwa pochodzi od ciemnego, lekko złowrogiego baldachimu drzew zimozielonych. Ze swoimi górami położonymi w południowo-zachodnim rogu Niemiec, Czarny Las nigdy nie był niepokojącym miejscem, tylko czarującym i jest okazją do zaznaczenia tego bardzo malowniczego miejsca poza listą wiader.

74. Wejdź po schodach na górę Tianmen

górę Tianmen
Kredyt na Flickr

Wielu podróżników, którzy byli w Chinach, określiło jedną z najpiękniejszych gór na świecie. Góra Tianmen słynie z przepięknych widoków, w tym „niebiańskich drzwi”, 99 zakrętów, pionowych klifów, ekscytującego spaceru po klifie, szklanego skywalk i najdłuższej na świecie kolejki linowej.

75. Odwiedź londyńskie studio Warner Bros

londyńskie studio Warner Bros

W Warner Bros. Studio fani Harry’ego Pottera mogli doświadczyć magii filmów i odkryć prawdziwą magię, która przynosi życie filmowe. Studio Tour oferuje swoim gościom wyjątkową możliwość odkrywania oryginalnych zestawów, oglądania animatronicznych stworzeń i zapierających dech w piersiach efektów specjalnych. Wkrocz do świata ulubionego kreatora chłopców.

76. Podziwiaj widok z Burdż Chalifa

Burdż Chalifa

Dubaj jest dumny z tego, że ma najwyższy budynek na świecie. Burdż Chalifa o wysokości 829,9 metrów z widokiem 360 stopni na 124. piętrze jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Dubaju. Przygotuj się na najwyższe obserwatorium na świecie.

77. Poznaj Park Narodowy Lençóis Maranhenses

Park Narodowy Lençóis Maranhenses
Kredyt na Pinterest

Jest to rozległy obszar pofałdowanych wydm, między którymi tworzą się jeziora deszczowe o określonych porach roku. Rezultatem są niebieskie jeziora otoczone jaskrawymi białymi wydmami. Rozciągając się kilometrami, wydmy w Brazylii są tak rozległe i tak oślepiająco białe, że łatwo zrozumieć, gdzie park otrzymał swoją nazwę, Lençóis Maranhenses po portugalsku, co oznacza „prześcieradła Maranhão”.

78. Podziwiaj Wielkiego Sfinksa

Wielkiego Sfinksa

Pierwsza prawdziwie kolosalna rzeźba królewska w Egipcie i jeden z najstarszych, największych i najbardziej tajemniczych pomników stworzonych przez człowieka. Wielki Sfinks z ciałem lwa i ludzką głową oferuje nam nieocenione spojrzenie w przeszłość.

79. Wycieczka na tęczową górę

tęczową górę
Kredyt na Flickr

Tęczowa Góra, zwana inaczej Górą Vinicunca, znajduje się około trzech godzin drogi od Cusco. Wznoszący się na wysokości 6000 metrów płaszcz wielu kolorów przypisywany jest warstwom osadowym wystawionym przez lata na warunki środowiskowe i mineralogię. Wędrówka po kolorowej górze nie jest żartem, ze względu na połączenie pogody i dużej wysokości.

80. Sandboard w Huacachina

Sandboard w Huacachina

Naturalna oaza Huacachina w rozległych wydmach jest pustynnym rajem z marzycielską laguną otoczoną palmami. Idealne miejsce do uprawiania sandboardingu i buggy, najsłynniejszych działań.

81. Odwiedź Quito

Quito

Stolica Ekwadoru jest nie tylko największym i najlepiej zachowanym centrum kolonialnym w Latina America, ale także pierwszym miastem światowego dziedzictwa UNESCO. Jeśli chcesz stanąć jedną nogą na każdej półkuli, znajdziesz tam pomnik i muzeum oznaczające ogólne położenie równika. Znać jako „Środek Świata”, ponieważ znajduje się około 25 kilometrów na południe od równika, a miasto rozciąga się na około 1 kilometr zerowej szerokości geograficznej.

82. Zobacz zmianę warty w Pałacu Buckingham

Pałacu Buckingham

Wspaniały Pałac Buckingham w Londynie jest czymś więcej niż tylko domem brytyjskiej monarchii, jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w mieście. Można odwiedzić tę wspaniałą rezydencję i ponad 700 pokoi, w tym 19 kabin i 78 łazienek. Można również podziwiać ceremonię zmiany warty, wyjątkowe święto brytyjskiej widowiskowości i najważniejsze wydarzenie, które odbywa się przez cały rok przed Pałacem, przyciągające największe tłumy.

83. Pojedź łodzią na wyspę Jeju

wyspę JejuKredyt dla Zizzee

Z zapierającymi dech w piersiach cudami natury i setkami unikalnych atrakcji, wyspa Jeju jest jednym z najlepszych miejsc podróży w Korei. Największa wyspa Korei oferuje wiele atrakcji, w tym wulkaniczny Hallasan dowodzący wyspą od centrum, półtropikalny zalesiony park narodowy o długości 224 km, dzikie wybrzeże z wodospadami i najbardziej rozbudowaną rurą lawy na świecie.

84. Podziwiaj Zocalo

Zocalo
Kredyt na Flickr

Zocalo jest centrum Mexico City i jednym z najbardziej znanych zabytków i placów stolicy Meksyku. Formalnie znany jako Plaza de la Costituciòn, ten wielki plac stanowił niegdyś uroczyste centrum miasta Azteków. Mierzący 220 m od północy do południa i 240 m ze wschodu na zachód, jest jednym z największych na świecie placów miejskich. To niewątpliwie jedno z najbardziej ekscytujących miejsc historycznych i kulturalnych w mieście.

85. Ciesz się kąpielą w Pamukkale

Pamukkale

Ten nierealny krajobraz Turcji składa się z lasów mineralnych, skamieniałych wodospadów i szeregu tarasów. Nazywany również „Pałacem bawełnianym” pod koniec II wieku został wybrany jako uzdrowisko termalne w Hierapolis. Teraz możesz odpocząć i wykąpać się w Pamukkale, więc zdecydowanie powinno to znaleźć się na twojej liście wiader.

86. Wycieczka do Wezuwiusza

Wezuwiusza

Położony nad Zatoką Neapolitańską Wezuwiusz jest jedynym aktywnym wulkanem w Europie. Najbardziej znany jest z powodu wybuchu w 79 roku życia. które zniszczyły miasta Pompeje i Herkulanum. Uważany za jeden z najniebezpieczniejszych wulkanów na świecie, jest symbolem Neapolu!

87. Nie kąpaj się w rzece Ganges w Varanasi

rzece Ganges w Varanasi

Varanasi to miasto nad brzegiem Gangesu, największej rzeki w Indiach, która jest najbardziej zaludnionym dorzeczem na świecie, z ponad 400 milionami ludzi. Varanasi jest najświętszym z siedmiu świętych miast hinduizmu i dżinizmu, dlatego wielu Hindusów wierzy, że śmierć w Varanasi przynosi zbawienie. Ponadto odbywa się spektakularny hinduski rytuał „Ganga Aarti” (polegający na ceremonii, która rozwiewa ciemności), która odbywa się na brzegu rzeki Ganges.

88. Odkryj Al-Masjid an-Nabawi

Al-Masjid an-Nabawi
Kredyt na Flickr

Znany również jako Meczet Proroka, jest wielkim meczetem w Medynie i drugim najświętszym meczecie na świecie. Zbudowana przez proroka Mahometa, konstrukcja stoi na miejscu meczetu i zawiera grób tego samego proroka. Jedno z najświętszych miejsc w islamie i jedno z głównych miejsc pielgrzymek religijnych.

89. Kąpiel w Morzu Martwym

Morzu Martwym

Słone jezioro położone w najniższym miejscu na sercu, Morze Martwe (431 m poniżej poziomu morza) to zapierające dech w piersiach piękno przyrody otoczone oszałamiającym krajobrazem pustyni Negew. Nazwa pochodzi od słonej wody jeziora, ponieważ żadna ryba nie może przetrwać w słonych wodach. Innym skutkiem słonej wody są ich znane właściwości zdrowotne i lecznicze oraz unikalna cecha, którą można w nich naturalnie unosić.

90. Podziwiaj niebieskie płomienie w wulkanie Ijen

wulkanie Ijen
Kredyt na Flickr

Indonezyjski wulkan Kawah Ijen na wyspie Jawa ma dwa najbardziej niezwykłe wydarzenia na palenisku. Pierwszym z nich są elektryczne niebieskie płomienie, trudne do zauważenia w ciągu dnia, ale oświetlające w nocy. Jest to możliwe, ponieważ siarka spala się w kontakcie z powietrzem, tworząc oszałamiającą niebieską lawę. Drugim wydarzeniem jest jezioro kwaśne Kawah Ijen Crater, na szczycie wulkanu, wypełnione błękitną wodą. W rzeczywistości to z powodu kwasu, który woda przybiera ten dziwny kolor.

91. Odwiedź sanktuarium Meiji Jingu

sanktuarium Meiji Jingu
Kredyt na Flickr

Jest to duża świątynia Shinto w Tokio, zbudowana w 1920 roku ku pamięci cesarza Meiji i jego żony cesarzowej Shoken, pod którego panowaniem Japonia stała się nowoczesnym państwem. To sanktuarium, otoczone rozległym lasem, jest najczęściej odwiedzanym miejscem religijnym w Japonii.

92. Jedź konno w Mongolii

Mongolii
Kredyt na Flickr

To typowe powiedzenie, że „Mongoł bez konia jest jak ptak bez skrzydeł”. Zanurz się w ponadczasowym stylu życia nomadów mongolskich. Przejedziesz przez rozległe, bezdrzewne stepy Mongolii z największymi stadami koni, jakie kiedykolwiek widział świat. Przejażdżka mongolskim oznacza doświadczenie życia nomadów i eksperymentowanie z życiem odmiennym od naszego.

93. Przeglądaj świątynię Sensoji

świątynię Sensoji
Kredyt na Flickr

Świątynia Sensoji, założona w 628 roku, jest najstarszą i najczęściej odwiedzaną świątynią w Tokio. Wielu ludzi wierzyło, że świątynia przynosi szczęście, szczęście i spełni wszystkie życzenia. Przed główną salą świątyni zobaczysz wielu ludzi zasłaniających się dymem. Uważa się, że dym, który się przykrywa, sprawia, że część, którą pokrywają, jest lepsza.

94. Odwiedź Grand Palace

Grand Palace
Kredyt na Flickr

Położony w samym sercu Bangkoku Wielki Pałac jest jednym z najbardziej znanych zabytków w kraju. I oferuje spektakularne święte miejsca i budynki. Ten Wielki Pałac służył jako oficjalna rezydencja królów Syjamu od 1782 roku. Obecnie Pałac jest używany do wielu rytuałów królewskich i innych oficjalnych funkcji.

95. Spacer po Hollywood Walk of Fame

Hollywood Walk of Fame
Kredyt na Flickr

Jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Los Angeles, przyciągająca co roku 10 milionów turystów. Hollywood Walk of Fame to gwiazdy osadzone w chodnikach Hollywood Boulevard i Vine St. w Hollywood. Nazwa każdej gwiazdy to ludzie w dziedzinie telewizji, muzyki, dramatu, radia i filmu, które wpłynęły na przemysł rozrywkowy.

96. Wycieczka na Trolltungę

TrolltungęPołożona około 1100 metrów nad poziomem morza, zawieszona 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet, Trolltunga jest jednym z najpiękniejszych malowniczych klifów na świecie. Po żmudnej wędrówce, która trwa 10-12 godzin, roztacza się zapierający dech w piersiach widok na jeziora i ośnieżone góry, kończące się językiem Trolla, cienkim kawałkiem skały.

97. Odwiedź Bourbon Street

Bourbon Street
Kredyt na Flickr

Jeśli szukasz ulicy z wieloma ludźmi, barami i zespołami na żywo, jesteś we właściwym miejscu. Witamy na Bourbon Street w słynnych francuskich dzielnicach Nowego Orleanu.

98. Odwiedź wulkan Paricutin

wulkan Paricutin

Położony w stanie Michoacan (Meksyk) w pobliżu miasta Uruapan, wulkan Paricutin uważany jest za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Znany z bycia najmłodszym wulkanem utworzonym na półkuli północnej, rozwijającym się na polu uprawnym rolnika. Erupcja stożka Paricutin Scoria od 1943 do 1952 roku jest pierwszym, w którym naukowcy byli w stanie zaobserwować całkowity cykl życia wulkanu, od narodzin po wyginięcie.

99. Kupuj w Tsim Sha Tsui

Tsim Sha Tsui
Kredyt na Flickr

Położony w południowej części półwyspu Kowloon, Tsim Sha Tsui jest znany jako raj dla miłośników zakupów dzięki centrom handlowym i kolorowym ulicom handlowym. To gigantyczny światowy bazar, na którym port Hong Kong spotyka się ze stoiskami, sklepami, targami i centrami handlowymi. Wybierz się na spacer po Canton Road, gdzie zobaczysz najlepsze, co świat ma do zaoferowania w luksusowych produktach designerskich.

100. Podziwiaj Złotą Świątynię

Złotą Świątynię
Kredyt na Flickr

Złota Świątynia w Indiach jest nie tylko centralnym miejscem religijnym Sikhów, ale także symbolem równości i ludzkiego braterstwa oraz jednym z najstarszych miejsc kultu w indyjskim Sikh. Świątynia bierze swoją nazwę od faktu, że cały szczyt świątyni jest wykonany z czystego złota. Sikhowie na całym świecie chcieliby odwiedzić i oddać pokłon w świątyni. W rzeczywistości mówi się, że czołg ma moc uzdrawiania, a pielgrzymi przybywają z całego świata, aby wykąpać się w jego świętych wodach.

Mam nadzieję, że możesz zrobić większość z nich! Nie wahaj się powiedzieć nam w komentarzach poniżej, które już zrobiłeś i które polecisz nam!