30 Najlepszych Rzeczy Do Zrobienia W Lizbonie (Musi Widzieć, Zrobić I Jeść)

 Najlepsze rzeczy do zrobienia w Lizbonie - Must see, must do, must eat "title =" Najlepsze rzeczy do zrobienia w Lizbonie - Must see, must do, must eat "> </div>
<div class=

Lizbona jest jednym z najbardziej tętniących życiem miast w Europie oferuje niezliczone interesujące rzeczy do odkrycia Sprawdź tę listę najlepszych 30 najlepszych rzeczy do zrobienia w Lizbonie ostateczny przewodnik po najlepszych lokalnych miejscach i dowiedz się, dlaczego ludzie kochają to miasto!

1. Klasztor Hieronimitów – Pomnik Epoki Odkrycia

Klasztor Hieronimitów został zbudowany na cześć historycznej podróży Vasco de Gamy do Indii i został uznany za światowe dziedzictwo UNESCO. znakomity pomnik Złotej Ery Odkrycia Portugalii, będziesz cieszyć się podziwiając jego wyjątkowy Portugalska architektura manuelińska i zwiedzanie kaplicy św. Hieronima, gdzie można znaleźć grobowce Vasco de Gama, a także inne historyczne postacie portugalskie.

 Klasztor Hieronimitów - Co robić w Lizbonie - Trzeba zobaczyć, musi, trzeba jeść

2. Castelo de São Jorge – Wysoki Starożytny Zamek

Castelo de São Jorge (Zamek św. Jerzego) znajduje się na szczycie najwyższego wzgórza w dzielnicy Alfama i nie można go pominąć, spacerując po mieście. Ten starożytny XI-wieczny zamek mauretański oferuje nie tylko bogatą historię i historie, ale także oferuje wspaniałe widoki na zabytkowe centrum Lizbony i rzekę Tag, co sprawia, że ​​jest to obowiązkowe miejsce dla każdego odwiedzającego po raz pierwszy.

 Castelo de São Jorge - Co robić w Lizbonie

3. Wieża Belém – hołd dla wieku odkrycia

Jednym z charakterystycznych zabytków Lizbony, którego nie można przegapić, jest olśniewająca wieża Belém, symbol dzielnicy Belém, którą można podziwiać, łącząc się z jednym z pieszych wycieczek. Zbudowany w XVI wieku jako forteca chroniąca port w Lizbonie, budowla manuelińska jest obecnie pomnikiem tej pierwszorzędnej historii i nosi tytuł światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to miejsce, które znajduje się na szczycie listy koniecznych do zobaczenia każdego turysty w Lizbonie.

 Wieża Belém - Co robić w Lizbonie - Trzeba zobaczyć, musi, trzeba jeść

4. Muzeum Calouste Gulbenkiana – Skrzynia Skarbów Lizbony

Wszechstronne Muzeum Calouste Gulbenkian jest domem dla wielu bezcennych dzieł sztuki z całego świata, w tym starożytnych skarbów Egiptu, porcelany Qing, fotela Marii Antoinette i obrazów europejskich mistrzów. Wizyta w tym muzeum z łatwością sprawi, że spędzisz pół dnia, aby cieszyć się skarbem miasta. Bilet kosztuje tylko 10 €.

Muzeum Calouste Gulbenkiana 5. Muzeum Kolekcji Berardo – Najwyższa Galeria Nowoczesna

Muzeum Kolekcji Berardo jest jedną z najbardziej cenionych kolekcji sztuki współczesnej na świecie i jest najczęściej odwiedzanym muzeum w Portugalii. Dobrze zaprojektowana galeria, założona przez portugalskiego milionera José Berardo, prezentuje fascynującą konstelację abstrakcyjnych, surrealistycznych i pop-artowych dzieł, w tym oryginałów Andy’ego Warhola, Pablo Picassa i Jacksona Pollocka. To niewątpliwie konieczność dla każdego miłośnika sztuki współczesnej i współczesnej. Bilet wstępu kosztuje tylko 5 €.

 Muzeum kolekcjonerskie w Lizbonie Berardo - Co robić w Lizbonie - Trzeba zobaczyć, musi, trzeba jeść

6. Ruiny klasztoru Carmo – Odporne łuki w trzęsieniu ziemi

Ruiny szkieletu klasztoru Carmo są rzeczywiście jednymi z najbardziej przypominających zabytki Lizbony. Wyburzony przez trzęsienie ziemi w 1755 r., Niegdyś znany kościół zawiera teraz tylko gołe kości ocalałych łuków i filarów, a także niezniszczone prezbiterium, w którym dziś mieści się Muzeum Archeologiczne Carmo. Ta osobliwa prezentacja Carmo Convent jest tym, co sprawia, że ​​jest tak urzekająca, tym samym zdobywając najwyższe miejsce na liście życzeń każdego podróżnika.

 Lisbon Carmo Convent Ruins - Co robić w Lizbonie

7. Sé de Lisboa – Najstarsza katedra Must See w mieście

Sé de Lisboa (Lizbona Cathedral), katedra z imponującą powierzchnią zewnętrzną, jest najstarszą i najważniejszą katedrą miasta, zbudowaną w 1150 r. Wkrótce po odzyskaniu miasta przez chrześcijan wrzosowiska. Katedra przetrwała wiele trzęsień ziemi i była kilkakrotnie przebudowywana, dziś stanowi połączenie różnych stylów architektonicznych i obejmuje imponujący gotycki krużganek. Jest to starożytny kompleks ikoniczny, którego każdy odwiedzający nie powinien przegapić.

 Sé de Lisboa - Co robić w Lizbonie - Trzeba zobaczyć, musi, trzeba jeść

8. Igreja de São Roque – klejnotowa skrzynka miasta

Igreja de São Roque (kościół Saint Roch) może oszukać skromną fasadę. Ale kiedy wejdziesz, jego ekstrawaganckie wnętrze ozdobione płytkami złota, marmuru i azulejo sprawi, że nie będziesz miał mowy. Jest domem dla najdroższej kaplicy na świecie, która została zbudowana w Rzymie i pobłogosławiona przez papieża, a następnie rozebrana i wysłana do Lizbony w 1742 roku. Po prostu hojne zbieranie złota, kamieni szlachetnych i mozaik. Igreja de São Roque zapewni Ci wyjątkowe doświadczenie zwiedzania kościoła.

 Lizbona Igreja de São Roque - Co robić w Lizbonie - Trzeba zobaczyć, musi, trzeba jeść

9. Zagraj w grę, aby odkryć ukryte skarby Lizbony!

 Discovery Games - Co robić w Lizbonie - Musi widzieć, musi robić, musi jeść
Kredyt do Secret City Trails

Sporządzono po mapach? Naprawdę nie za śledzenie przewodnika? Nadal chcesz doświadczyć tego, co najlepsze w Lizbonie? Zagraj w zagadkę, aby zobaczyć ukryte skarby miasta i odblokować zapomniane historie! Secret City Trails oferuje 5 różnych przygód w historycznych dzielnicach miasta + kolejne w Belem!

10. Ponte 25 de Abril – Czerwona wstążka po drugiej stronie Tagu

Ponte 25 de Abril to spektakularny most wiszący łączący Lizbonę i gminę Almada. Jest często porównywany do mostu Golden Gate w San Francisco ze względu na jego podobieństwo w kolorze i strukturze. Niemniej jednak, oglądanie scenerii mostu i rzeki Tag przez banki jest absolutnie przyjemne.

 Lisbon Ponte 25 de Abril Discovery Games - Co robić w Lizbonie

Następny do Ponte 25 de Abril jest Padrão dos Descobrimentos, rzeźbiony w kamieniu monolit upamiętniający Age of Discovery. Rzeźba obejmuje ważnych portugalskich nawigatorów, mnichów i kartografów. To byłby dodatkowy bonus do twoich zdjęć mostu.

 Lisbon Padrão dos Descobrimentos - Co robić w Lizbonie

11. Sintra – Gdzie Fairytales istnieje

Sintra to malownicze miasteczko pełne kolorowych willi położonych na północny zachód od Lizbony. Całe miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i słynie z bajkowego Palácio da Pena i Palácio Nacional de Sintra. Są jednymi z najlepszych miejsc do zobaczenia w Sintrze i tworzą niezwykle instagramowe migawki! Byłaby to idealna wycieczka, aby pospacerować po tym hipnotyzującym mieście i podziwiać bujne zielone krajobrazy wzdłuż wzgórza. Sintra można zwiedzać również dzięki wielu wycieczkom z Lizbony.

 Sintra - Co robić w Lizbonie - Musi zobaczyć, musi zrobić, musi jeść

12. Muzeum Narodowe Azulejo – wgląd w portugalskie kafelki

National Azulejo Museum to idealne miejsce, by podziwiać piękno azulejos – płytek dekoracyjnych. Mieści się w kościele i krużgankach wysublimowanej Igreja e Convento da Madre de Deus, muzeum ma wszelkiego rodzaju azulejos, jakie można sobie wyobrazić. Co więcej, wejście do muzeum obejmuje również dostęp do barokowej kaplicy ze złoconym złotem. To zdecydowanie wyjątkowe muzeum unikalne w Portugalii.

 Lisbon National Azulejo Museum - Co robić w Lizbonie

13. Panteon Narodowy Santa Engrácia – Uderzająca symetria

Znakomity Narodowy Panteon Santa Engrácia ma piękne wnętrze, które sprawi, że będziesz zachwycony jego wyglądem przy drugim wejściu. Z najwyższych punktów kopuły można podziwiać najlepsze widoki na oszałamiające symetryczne wnętrze. Na tarasie Panteonu można podziwiać fantastyczny widok na starożytną Alfamę i rzekę Tag. Absolutnie miejsce wielkości i konieczności w Lizbonie.

 Lizbona Panteon Narodowy w Santa Engrácia - Rzeczy do zrobienia w Lizbonie - Trzeba zobaczyć, trzeba, trzeba jeść

14. Winda Santa Justa

Wznoszący się nieco dziwnie pośród tętniącej życiem dzielnicy Baixa, Santa Justa Lift to neogotycka winda, która ma ponad sto lat i była kiedyś napędzana parą. Jego celem jest nie tylko pochłonięcie panoramy, ale raczej transport publiczny dla osób dojeżdżających do Bairro Alto bez wchodzenia na wzgórze. Kiedy przyjedziesz do Lizbony, nie przegap tej ekskluzywnej windy i ciesz się wspaniałym widokiem na panoramę miasta!

 Lizbona Santa Justa Lift - Co robić w Lizbonie - Musisz zobaczyć, musi, musisz jeść

15. Oceanarium w Lizbonie – Odwiedź światowej klasy akwarium

Oceanarium w Lizbonie należy do najlepszych i największych akwariów na świecie. Z 8000 morskich stworzeń i 7 milionów litrów wody morskiej, jest domem dla niepojętego szeregu ryb i zwierząt morskich, w tym ciekawych stworzeń, takich jak szare rekiny pielęgniarki, diabelskie ryby, samogłów i błazenki. Oceanarium oferuje niesamowite doznania dzięki gigantycznemu zbiornikowi, który sprawia, że ​​czujesz się jak pod wodą. Jest to najbardziej popularna atrakcja dla rodzin, a przede wszystkim wszechczasów musi robić w Lizbonie.

 Oceanarium w Lizbonie - Co robić w Lizbonie

16. Bairro Alto – Noc na żywo w Lizbonie

Bairro Alto to centrum życia nocnego Lizbony. Bairro Alto, niegdyś centrum bohemy w Lizbonie, ma dziś dużą liczbę barów i klubów. Od tradycyjnych winiarni po eleganckie dachy, zawsze jest miejsce dla Ciebie. W przeciwnym razie możesz po prostu odpocząć na ulicach, gdzie nigdy nie znajdziesz się sam. Po północy ulice są zawsze pełne ludzi. Niezwykle przyjazna atmosfera pokaże ci dobrą zabawę.

 Lisbon Bairro Alto Nightlife - Co robić w Lizbonie

17. Cascais – Relaks na dziewiczej plaży

Cascais i inne sąsiednie miasteczka plażowe wzdłuż linii kolejowej Cascais to najlepsze nadmorskie przedmieścia Lizbony. Niegdyś mała wioska rybacka, Cascais, jest teraz ulubionym miejscem na weekendowe wypady. Niezależnie od tego, czy chcesz pospacerować po kolorowej starówce, czy opalać się na pięknej olśniewającej plaży, to miejsce Cię nie zawiedzie. Wakacje w Lizbonie bez wizyty w Cascais są dalekie od zakończenia. Nie zapomnij umieścić go na swojej liście rzeczy do zrobienia!

 Cascais - Rzeczy do zrobienia w Lizbonie - Musisz zobaczyć, musi, musisz jeść

18. Tramwaj 28 – zwiedzanie miasta na zabytkowym tramwaju

Jazda słynnym tramwajem 28 musi być jednym z najbardziej urokliwych sposobów na zwiedzanie Lizbony. Zabytkowy wózek zabierze Cię na przyjazną turystom trasę, która przebiega przez znane dzielnice, takie jak Alfama, Baixa i Bairro Alto, a także popularne atrakcje, takie jak Castelo de São Jorge. Poza tym sama jazda starym tramwajem jest częścią tego doświadczenia. Jest to absolutnie najlepsza rzecz do zrobienia w Lizbonie.

 Lizbona Tramwaj 28 - Co robić w Lizbonie

19. Park przyrody Arrábida – Zbliż się do Matki Natury

Jeśli kochasz przyrodę, piękne plaże i przyrodę, Park przyrody Arrábida jest idealny dla Ciebie pod każdym względem. Park Narodowy Arrábida, uznany za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO, oferuje zapierające dech w piersiach widoki na góry, niezwykle czyste plaże z białym piaskiem oraz wyjątkową florę i faunę do odkrycia. Zakochasz się w jego magicznych panoramach! Ponadto jest to doskonałe miejsce na zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak trekking, jazda na rowerze i nurkowanie. Podsumowując, będzie to idealna wycieczka weekendowa na wizytę w Lizbonie!

 Park Arrábida - Co robić w Lizbonie

20. Praça do Comércio – Wspinaj się na XVIII-wieczny łuk

Jednym z kultowych miejsc Lizbony – Praça do Comércio – jest piękny plac łączący malownicze widoki na morze i wspaniały Rua Augusta Arch. Spacer z placu na nabrzeże byłby interesujący dla wielu interesujących zabytków.

 Lizbona Praça do Comércio - Co robić w Lizbonie - Trzeba zobaczyć, musi, trzeba jeść

Jeśli jesteś ambitny, wspinasz się na Rua Augusta Arch zapewni ci ładny widok na ptaki na plac i wodę.

 Lizbona Praça do Comércio - Co robić w Lizbonie - Musisz zobaczyć, musi zrobić, musi jeść

21. Alfama – Zagubiony w starożytnym labiryncie

Najstarsza i najbardziej tradycyjna dzielnica Lizbony, Alfama, charakteryzuje się wąskimi, krętymi uliczkami wijącymi się na wzgórzu, które prowadzi do Castelo de São Jorge. Alfama to jedna z niewielu dzielnic, które nie zostały zniszczone przez szkodliwe trzęsienie ziemi w 1775 r. I zachowała istotę starej Lizbony.

 Alfama - Co robić w Lizbonie

Tutaj znajdziesz dziesiątki małych sklepów, restauracji i niektórych tradycyjnych klubów Fado. Dla każdego gościa w Lizbonie chodzenie po Alfamie jest najlepszym miejscem do odwiedzenia w Lizbonie.

 Alfama - Co robić w Lizbonie

Najlepszym punktem widokowym jest Miradouro da Senhora do Monte, gdzie można podziwiać niesamowitą panoramę miasta i rzeki Tag.

22. Fado – Posłuchaj tradycyjnych portugalskich melodii

Fado to tradycyjna sztuka portugalska, łącząca uduchowione melodie śpiewaków i ekspresyjne strumienie klasycznych gitar. Muzyka jest luźno uchwycona przez portugalskie słowo saudade, symbolizujące poczucie straty. Istnieje kilka miejsc, w których można podziwiać pokaz Fado, głównie w centrum Lizbony (Chiado – Alfama). Może to być świetna okazja, aby skosztować właściwej portugalskiej kolacji, a także podziwiać okolicę po prostu spacerując po wąskich uliczkach.

 Fado - Co robić w Lizbonie

23. Estádio da Luz – Obejrzyj ekscytującą grę piłkarską

Portugalczycy są pasjonatami piłki nożnej. Wycieczka do Lizbony podczas sezonu piłkarskiego pozwoli zobaczyć miasto za jego fasadami turystycznymi. Obejrzyj lokalną grę na Estádio da Luz, jednym z najlepszych stadionów piłkarskich w Europie, położonym na północy Lizbony, to ekscytujące doświadczenie, którego nie chcesz przegapić. Można odwiedzić stadion.

 Lizbona Estádio da Luz - Rzeczy do zrobienia w Lizbonie - must see, must do, must eat

24. Pastéis de Belém – Jedyne ciastko, którego potrzebujesz

Nie ma to jak Pastéis de Belém. To sprawia, że ​​czujesz nostalgię za smakiem, gdy tylko skończysz. W chwili, gdy bierzesz kęs – chrupiący chrupiący, soczysto bogaty zestaw kremu, cukru i jajka – wiesz, że będziesz miał więcej niż tylko jeden. Możesz znaleźć inne tarty kremowe w całym mieście, ale tylko Pastéis de Belém jest oryginalny i najlepszy. Jest to idealne miejsce na śniadanie lub brunch i zawsze trzeba jeść bez względu na to, ile razy odwiedzasz Lizbonę. Wskazówka to dostać się tam przed 10 rano, aby uniknąć długiej kolejki, zwłaszcza w weekendy.

 Pastéis de Belém - Co robić w Lizbonie - Musi widzieć, musi, musi jeść

25. Bifana – najlepsza kanapka w mieście

Mówiąc o najbardziej typowej kanapce w Portugalii, nie chciałbyś przegapić smacznej bifany. Zazwyczaj jest to kanapka z wieprzowiną, składająca się z chrupiącej bułki z soczystym kotletem wieprzowym przyprawionym przyprawą i czosnkiem – idealna mieszanka chrupkiego i papkowatego. Bifana jest tak popularna, że ​​można ją znaleźć niemal wszędzie w całym kraju. Zapomnij o burgerach, złap bifanę, gdy jesteś w Lizbonie!

 Lizbona Bifana Sandwich - Co robić w Lizbonie - Musisz zobaczyć, musi, musisz jeść

26. Ginjinha – portugalski ulubiony likier

Ginjinha, lub po prostu Ginja, jest likierem wiśniowym z naparstnicami jagód ginja, zazwyczaj podawanym w kieliszku. To bardzo typowy napój w Lizbonie i ulubiony likier wielu Portugalczyków. Możesz zamówić jedno z wiśniami w środku – „ginjinha com ginja” lub jedno bez – „ginjinha sem ginja”. Innym wyborem jest podawanie go w filiżance czekolady. Po prostu niesamowity napój.

 Ginjinha - Rzeczy do zrobienia w Lizbonie - Musi widzieć, musi robić, musi jeść

27. Bacalhau à Brás – Muszę jeść Narodowa Ryba

Bacalhau (suszony dorsz) to ryba z Portugalii. Mają setki sposobów przygotowania bacalhau i można je po prostu jeść codziennie w ciągu roku bez powtarzania przepisu. Jedną z najbardziej tradycyjnych potraw bacalhau jest Bacalhau à Brás – rozdrobnione dorsz z jajecznicą, oliwkami i cienkimi frytkami ziemniaczanymi – co jest doskonałym komfortowym jedzeniem. Byłoby błędem, gdybyś przyjechał do Lizbony i nie próbował tego niezwykle typowego dania. 😉

 Bacalhau à Brás - Co robić w Lizbonie

28. Arroz de Marisco – przysmaki z Atlantyku

Długa linia brzegowa Atlantyku sprawia, że ​​Portugalia obfituje w świeże owoce morza. Jedną z obowiązkowych potraw z owoców morza w Lizbonie jest Arroz de Marisco, pyszny portugalski ryż z owoców morza przygotowany z typowych portugalskich przypraw, takich jak czosnek i piri-piri. Zwykle obejmuje kraby, małże, krewetki i małże i ma więcej sosów niż hiszpańska paella. Jeśli uwielbiasz owoce morza, to jest to danie na początek.

 Arroz de Marisco - Co robić w Lizbonie - Musi widzieć, musi robić, musi jeść

29. Polvo à Lagareiro – najświeższy sposób na zjedzenie ośmiornicy

Octopus to kolejne popularne owoce morza w Lizbonie. Jedną z głównych potraw jest Polvo à Lagareiro, a à Lagareiro oznacza „w stylu tłocznika oliwy z oliwek”. Świeże macki ośmiornicy są grillowane w mżach oliwy z oliwek, przyprawione czosnkiem i solą, podawane z grillowanymi ziemniakami na boku. Przepis jest prosty, ale czerpie z morza najlepszą świeżość.

 Polvo à Lagareiro - Co robić w Lizbonie - Musi widzieć, musi robić, musi jeść

30. Time-Out Market – pierwszorzędny targ dla smakoszy

Jeśli jesteś smakoszem, Time-Out Market to miejsce dla Ciebie! Każda restauracja, kawiarnia i każde danie zostały wypróbowane i przetestowane. Możesz naprawdę powiedzieć o jakości. Są esencją najlepszych potraw w Lizbonie. Z ponad 30 restauracjami i barami oraz dziesiątkami sklepów w ofercie, Time-Out Market jest pierwszym rynkiem na świecie, w którym wszystko jest wybrane. Oferuje wszystkie smaki Lizbony pod jednym dachem. Zdecydowanie trzeba spróbować!

 Lisbon TimeOut Market - Co robić w Lizbonie

Który z nich jest twoim ulubionym? Czy odwiedziłeś lub próbowałeś już wcześniej? Zostaw komentarz poniżej i daj nam znać, co myślisz!

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest przydatny, nie zapomnij go udostępnić znajomym. Życzymy Ci fantastycznych wakacji w Lizbonie!