Top 43 Miejsca Na Wizytę W Paryżu

 Montparnasse - Lista Paris Ultimate Bucket Najlepsze miejsca do odwiedzenia

Być może słyszałeś niezliczone rzeczy o Paryżu. Być może byłeś tam więcej niż raz. Ale Paryż to miasto pełne wielu miejsc do odwiedzenia – od światowej klasy muzeów do mniej znanych ukrytych klejnotów – nigdy nie wyczerpiesz przygód, które oferuje. Aby pomóc Ci odkryć śmietankę atrakcji Paryża, TourScanner był kuratorem 43 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Paryżu i umieścił je na tej liście Ultimate Paris Bucket List .

Teraz przewijaj i dołącz do nas na wirtualną wycieczkę do Paryża. 🙂 Czy jesteś gotowy?

1. Wieża Eiffla

 Tour Eiffel - Ciekawe miejsca w Paryżu

Najbardziej charakterystyczna atrakcja Paryża, Wieża Eiffla została zbudowana na Światową Wystawę w 1889 roku i osiąga zadziwiającą wysokość ponad 300 metrów. Jazda windą zabierze Cię na szczyt wieży, gdzie możesz pochłonąć panoramę i znaleźć tajne mieszkanie inżyniera Gustawa Eiffela na wystawie.

 Gustave Eiffel Office - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu

– Otwarte codziennie , z wyjątkiem 14 lipca, w godzinach od 9:00 do 23:00

2. Luwr

 Muzeum Luwru - Ciekawe miejsca w Paryżu

Najczęściej odwiedzane muzeum na świecie Luwr ma wejście z elegancką szklaną piramidą. Gdy wejdziesz, zadziwi Cię jego bogata kolekcja dzieł sztuki, w tym niektóre z najbardziej znanych dzieł sztuki na świecie, takich jak „Mona Lisa” Leonarda da Vinci i „Dying Slave” Michała Anioła. Czynne codziennie, z wyjątkiem wtorek, od 9 rano do 6 po południu

3. Katedra Notre-Dame

 Notre Dame De Paris - miejsca warte odwiedzenia w Paryżu

Katedra Notre-Dame (Notre-Dame de Paris) to gotycka katedra z zachwycającymi detalami architektonicznymi – łącząca rozety, wspaniałe rzeźby i Rzeźby gotyckie, zbudowane w 1163 roku. Jest to również miejsce klasycznej literatury Victora Hugo „Dzwonnik z Notre-Dame”

4. Łuk Triumfalny – Pola Elizejskie

 Łuk Triumfalny / Pola Elizejskie - miejsca warte odwiedzenia w Paryżu

Łuk Triumfalny (Łuk Triumfalny) stoi na zachodnim krańcu tętniących życiem Pól Elizejskich i jest najbardziej znanym emblematyczny łuk triumfalny na świecie. Grawerowane na powierzchniach są niektóre z francuskich historycznych zwycięstw, bitew i wielkich dowódców wojskowych. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji Paryża.

– Otwarta codziennie, z wyjątkiem 1 stycznia, 1 maja, 8 maja, 14 lipca, 11 listopada i 25 grudnia, w godzinach od 10:00 do 21:45.

5. Montmartre – Ściana Miłości

 Montmartre - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu Montmartre to duże wzgórze w północno-wschodniej części Paryża i jest najbardziej znane ze środowiska artystycznego, w którym wielu światowej sławy artystów, w tym Monet, Picasso i Renoir stacjonowali podczas Belle Époque . Kiedy odwiedzasz Montmartre, nie zapomnij odpocząć przy Ścianie Miłości (Le Mur des Je t’aimes), na której „Kocham cię” jest napisane 311 razy w 250 językach.

 Ściana miłości - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu 6. Bazylika Sacré-Coeur

 Sacré Coeur - atrakcje w Paryżu

Bazylika Sacré-Coeur to rzymsko-katolicki kościół na szczycie wzgórza Montmartre. Jest to paryski punkt orientacyjny i popularne miejsce do zwiedzania podczas zwiedzania Montmartre.

 • Czynne codziennie od 6 rano do 22:30

7. Moulin Rouge

 Moulin Rouge - Ciekawe miejsca w Paryżu

Słynny kabaret Moulin Rouge – miejsce narodzin nowoczesnego tańca can-can – znajduje się w pobliżu Montmartre i oferuje wspaniałe wieczorne pokazy, wśród których najbardziej reprezentatywnymi są Crazy Horse , Moulin Rouge i Lido de Paris. Możesz zarezerwować na obiad i pokaz, na pokaz, na wieczór VIP lub na „matinée”.

8. Musée d’Orsay

 Muzeum Orsay - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Musée d’Orsay (Muzeum Orsay) jest jednym z największych muzeów w Europie i oferuje głównie sztukę francuską z lat 1848-1914. największa na świecie kolekcja klasyków impresjonistycznych i postimpresjonistycznych, w tym dzieła Moneta, Renoira, Cézanne’a i Van Gogha. Oryginalność budynku pochodzi z jego historii. Początkowo była to stacja Orsay, potem Valéry Giscard d’Estaing (prezydent Francji, 1974-1981) postanowił przeprojektować ją w muzeum

Czynne codziennie, z wyjątkiem poniedziałku, 1 maja i 25 grudnia, od 9.30 do 18.00

9. Ogród Tuileries

 Ogród Tuileries - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Zrób sobie przerwę w Ogrodzie Tuileries położonym tuż obok Luwru i ciesz się popołudniowym słońcem podziwiając francuski formalny ogród. Pamiętaj, że jest mały park rozrywki, który byłby idealny, jeśli podróżujesz z dziećmi.

 Tuilerie Garden - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu – Otwarte codziennie, od 7.30 do 7.30 we wrześniu-marcu, od 7 rano do 9 wieczorem inne miesiące.

10. Musée de l’Orangerie

 Muzeum Orangerie - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Impresjonistyczna galeria sztuki Musée de l’Orangerie (Muzeum Orangerie) znajduje się w zachodnim rogu Ogrodu Tuileries i jest najbardziej znana z organizacji ośmiu Malowidła ścienne „Lilie wodne” Moneta i inne arcydzieła Renoira i Picassa
Otwarte codziennie, z wyjątkiem we wtorek, 1 maja, 14 lipca i 25 grudnia.

11. Panthéon – Dzielnica Łacińska

 Panthéon - Miejsca warte odwiedzenia w Paryżu

Panteon znajdujący się w dynamicznej Dzielnicy Łacińskiej mieści kryptę zawierającą grobowce znanych postaci francuskich, takich jak Voltaire, Victor Hugo i Marie Curie. Wizyta w Panthéonie zaprowadzi Cię również do otaczającej ją Dzielnicy Łacińskiej – tętniącej życiem dzielnicy studenckiej znanej z osobliwych księgarni oraz wesołych kawiarni i barów.

 Dzielnica Łacińska - Miejsca do odwiedzenia w Paryż

 • Czynne codziennie, od 10 rano do 17:45

12. Jardin du Luxembourg – Palais du Luxembourg

 Palais du Luxembourg - Miejsca do zwiedzania w Paryżu

Piękny Jardin du Luxembourg (Luksemburg Park) na lewym brzegu Sekwany jest idealnym miejscem na przytulny piknik. Bogata, zielona okolica pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć się spokojnym popołudniem. Warto również odwiedzić Palais du Luxembourg (Pałac Luksemburski) znajdujący się w parku

– czynny codziennie od 7.30 do 8.15 do września, a następnie wcześniej.

13. Saint-Germain-des-Près

 Saint Germains Des Pres - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Położony nad malowniczym Sekwaną, Saint-Germain-des-Près to klasyczna paryska dzielnica wyróżniająca się ekskluzywnymi sklepami, galeriami, modnymi kawiarnie i restauracje. To także najlepsze miejsce na noc w Paryżu.

14. Musée Picasso

 Musee Picasso - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu
Kredyt do Flickr

Musée Picasso (Muzeum Picassa) mieści ponad 5000 prac i dziesiątki tysięcy archiwalnych dzieł demonstrujących proces twórczy hiszpańskiego mistrza kubisty Pabla Picasso. Można tam odkryć różne dzieła artysty: malarstwo, rysunek, rzeźbę i grawerowanie. Tak więc jest to wyjątkowa kolekcja publiczna na świecie, która widzi całą jego pracę, a także tych bliskich artystów.

 • Czynne codziennie, z wyjątkiem w poniedziałek, 25 grudnia i 1 maja, od 10:30 do 6 pm.

15. Centre Georges Pompidou

 George Pompidou Centre - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Centre Georges Pompidou (Centrum Pompidou) to kompleksowy budynek zbudowany w nowoczesnym stylu architektonicznym. Znajduje się tam Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym wystawiane są niektóre oryginały Matîsse, Picasso i Andy Warhol
Czynne codziennie, z wyjątkiem we wtorek i 1 maja, od 11:00 do 21:00.

16. Musée Rodin

 Muzeum Rodina - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Muzeum Rodin położone w centrum Paryża jest muzeum poświęconym francuskiemu rzeźbiarzowi Auguste Rodinowi i zawiera niektóre z jego najważniejszych dzieł, w tym „Myśliciel”, „Pocałunek ”I„ The Gates of Hell ”.
Otwarte codziennie, z wyjątkiem w poniedziałek, 1 stycznia, 1 maja i 25 grudnia, od 10 rano do 5:15.

17. Le Marais

 Le Marais - Ciekawe miejsca w Paryżu

Wzdłuż krętych średniowiecznych uliczek i alejek w Le Marais znajduje się wiele unikalnych małych sklepów, modnych galerii, modnych kawiarni i restauracji. Jest to dzielnica bardzo interesująca i obowiązkowa dla większości turystów o awangardowej reputacji.

18. Pałac Wersalski

 Pałac Wersalski - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Światowej sławy Pałac Wersalski, często zaliczany do najlepszych miejsc do odwiedzenia w Paryżu, emanuje ekstrawagancko wspaniałością architektury francuskiego baroku. Wspaniały pałac i jego gigantyczne ogrody z łatwością sprawią, że spędzisz jeden lub nawet dwa dni, aby odwiedzić wszystkie. Pałac w Wersalu jest najczęściej odwiedzaną atrakcją w pobliżu Paryża.

 Wersal - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu

 • Czynne codziennie, z wyjątkiem w poniedziałek i 1 maja, w godzinach od 9 do 18.30

19. Katakumby Paryża

 Katakumby - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Katakumby w Paryżu są ogromną kolekcją kości i kostnic pod miastem. Przeludnione cmentarze w XVIII-wiecznym Paryżu dały początek tym podziemnym ossuarium i ponad 6 milionów ludzi zostało przeniesionych do tego ogromnego grobu. Wyobraź sobie całą podziemną sieć jaskiń i tuneli – wszystkie pokryte czaszkami i kośćmi
Czynne codziennie, z wyjątkiem w poniedziałek, 1 stycznia, 1 maja, od 10 rano do 19:30

20. Palais Garnier

 Palais Garnier - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Punkt orientacyjny dzielnicy Opéra, Palais Garnier Opera House (znany również jako Opéra Garnier) zawiera bogaty teatr i jest sceną prestiżowego Paris Opera Ballet. Dołącz pokaz baletowy do swojej listy wiader i to cię nie zawiedzie.

 Palais Garnier - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu

 • Czynne codziennie, z wyjątkiem 1 stycznia, 1 maja, od 10 do 16:30.

21. Galeries Lafayette

 Galerie Lafayette - Ciekawe miejsca w Paryżu

Najlepsze zakupy w Paryżu można znaleźć w olśniewającym Galeries Lafayette. Dom towarowy znajduje się w eleganckiej dzielnicy Opéra i oferuje 3 bloki budynków, aby zaprezentować niektóre z najbardziej luksusowych sklepów, w tym Chanel, Hermès i Louis Vuitton. Nie zapomnij przejść na ostatnie piętro budynku, aby podziwiać niesamowity widok na Paryż.

– Czynne codziennie, od 9:30 do 20:30 od poniedziałku do soboty, od 11:00 do 20:00 w niedzielę.

22. Sainte Chapelle

 Sainte Chapelle - Ciekawe miejsca w Paryżu

Sainte Chapelle to gotycka kaplica królewska z jednym z najbardziej oszałamiających witraży. Jego XIII-wieczna kolekcja witraży uważana jest za jedną z najbardziej rozległych tego typu na świecie.

– Otwarta codziennie od 9 rano do 5 po południu, z wyjątkiem 1 stycznia, 1 maja, 25 grudnia.

23. Cmentarz Père Lachaise

 Cmentarz Père Lachaise - atrakcje w Paryżu

Jeden z najczęściej odwiedzanych cmentarzy na świecie Cmentarz Père Lachaise to ostatnie domy znanych postaci, w tym Oscara Wilde’a i Edith Piaf. Jest to również największy cmentarz w Intramuros w Paryżu, o powierzchni 44 hektarów

 • Czynne codziennie, od 9 rano do 17:30

24. Pont Alexandre III

 Pont Alexandre III - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Pont Alexandre III to najbardziej ozdobny i okazały most, który obejmuje Sekwanę, łączący Pola Elizejskie i dzielnicę Wieży Eiffla. Zbudowany na wystawę światową z 1900 r. Pont Alexandre III jest obecnie zabytkowym zabytkiem i uważany jest za jedno z najpiękniejszych przepraw na świecie

25. Place de la Bastille

 Bastille Place - miejsca do odwiedzenia w Paryżu Place de la Bastille (Bastille Square) to dawne miejsce w więzieniu Bastille, w którym „Szaleje Bastylii” miało miejsce i oznaczono początek rewolucji francuskiej. Miło jest również zwiedzić targ Bastille w pobliżu, gdzie oferowana jest szeroka gama produktów Bastille Market - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu

26. Pchli targ Clignancourt

 Pchli targ Clignancourt - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Ponieważ Paryż jest rajem dla antyków i zabytkowych przedmiotów kolekcjonerskich, nie jest niespodzianką, że największy na świecie targ antyków znajduje się tutaj – w Clignancourt. Pchli targ Clignancourt o powierzchni 70 000 metrów kwadratowych i 15 różnych rynkach to idealne miejsce na poszukiwanie skarbów. Otwarte w soboty, niedziele i poniedziałki łatwo spędzić tam cały dzień, bez względu na to, czy szukasz antyków, czy luksusowych przedmiotów

27. Pont Neuf

 Pont Neuf - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Pont Neuf to najstarszy stojący most na Sekwanie. Starożytny kamienny most, zbudowany w średniowieczu, składa się z dwóch oddzielnych przęseł łączących Île de la Cité – wyspę na środku rzeki – z lewym i prawym brzegiem

28. La Madeleine

 Kościół Madeleine - miejsca do zwiedzania w Paryżu

La ​​Madeleine (Kościół Madeleine) może zostać pomylony ze starożytną grecką świątynią ze względu na neoklasyczną fasadę. W rzeczywistości jest to kościół rzymskokatolicki zaprojektowany jako panteon ku chwale armii Napoleona

 • Czynny codziennie, od 9.30 do 19.00

29. Bateau-Mouche

 Bateau Mouche Zwiedzanie - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Jednym z najlepszych sposobów na odkrycie Miasta Światła jest rejs wzdłuż czarującego Sekwany na rzece Bateau-Mouche

30. Tour Montparnasse

 Montparnasse - Ciekawe miejsca w Paryżu

Tour Montparnasse (Wieża Montparnasse) to jedyny wieżowiec w Paryżu. Mimo że jego dziwaczny wygląd nie jest powszechnie podziwiany, wycieczka na dach zapewni niezakłócony panoramiczny widok 360 ° na całe miasto, które jest absolutnie zapierające dech w piersiach
Czynne codziennie, od 9.30 do 23.00

31. Galerie Vivienne

 Vivienne Alley - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Elegancka Galerie Vivienne jest jednym z wielu pasaży na obszarze Grands Boulevards. Pasaże to unikalne szklane galerie handlowe między budynkami, znane również jako les passages couverts wśród których Galerie Vivienne jest najbardziej charakterystycznym. Spacerując po uroczych arkadach można odkryć ukryte urocze sklepy, kawiarnie i restauracje.

 Vivienne Alley - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu 32. Pałac Fontainebleau

 Zamek Fontanebleau - atrakcje w Paryżu

Pałac Fontainebleau jest jednym z największych francuskich pałaców królewskich i służył jako rezydencja francuskich monarchów od Ludwika VII do Napoleona III. Muzeum, w którym mieści się dziś budynek, prezentuje fascynujące meble, dekoracje i archiwa. Idealny dla tych, którzy chcą wiedzieć o francuskiej historii królewskiej i arystokratycznej

33. Château de Chambord

 Zamek Chambord - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Prawie 500-letni Château de Chambord (Zamek Chambord) położony na południowy wschód od Paryża jest największym i najczęściej odwiedzanym zamkiem w Dolinie Loary. Zbudowany przez króla Franciszka I jako jego „dom myśliwski”, zamek szczyci się wspaniałym francuskim stylem renesansu i oferuje wspaniałe krajobrazy z otaczającymi go ogrodami i lasami.

 • Czynne codziennie, z wyjątkiem 1 stycznia i 25 Grudzień, od 9 rano do 5 po południu

34. Giverny – Dom i ogród Moneta

 Muzeum Claude'a Moneta - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Wskocz do „Lilii wodnych” Moneta w Giverny, gdzie mistrz impresjonistów mieszkał przez ponad 40 lat i stworzył jedne z jego najwybitniejszych arcydzieł jako „Lilie wodne” i „Most japoński”

 • Czynne codziennie, od 9.30 do 17.30

35. Château de Chantilly

 Zamek Chantilly - miejsca do odwiedzenia w Paryżu
Kredyt do Domaine de Chantilly

Château de Chantilly (Zamek Chantilly) wraz z urokliwym jeziorem i ogrodami zapewnia scenerię z bajki. Znajduje się tu także prestiżowy Musée Condé – najlepsza kolekcja sztuki we Francji po Luwrze – gdzie można znaleźć obrazy Rafaela i Delacroix.

 • Czynne codziennie, od 10.30 do 17.00

36. Disneyland Paris

 Disneyland Paris - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Odwiedź bajkowy Disneyland Paris i dołącz do swoich ulubionych postaci Disneya w dwóch parkach rozrywki – Disneyland Paris i Walt Disney Studios Park – i podziwiaj cudowne otoczenie!
– Otwarte codziennie, od 10 rano do 11 wieczorem.

37. La Vallée Village

 La Vallée Village - miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Centrum outletowe La Vallée Village położone w pobliżu Disneyland Paris obejmuje 115 luksusowych butików outletowych, od modnych po stylowe, takie jak Ferragamo, Burberry i Armani. Zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc na zakupy w Paryżu.

 • Czynne codziennie, od 10.00 do 19.00

38. Parc Astérix

 Par Asterix - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Parc Astérix to tematyczny park rozrywki oparty na francuskim serialu komiksowym „Astérix” i słynie z dużej różnorodności kolejek górskich.

39. Parc des Princes – Paris Saint Germain

 Parc Des Princes - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Jeden z największych i najstarszych stadionów we Francji, Parc des Princes jest siedzibą klubu piłkarskiego Paris Saint Germain (PSG) i gdzie grają wszystkie mecze domowe.

40. Louis Vuitton Foundation

 Fondation Louis Vuitton - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu

Louis Vuitton Foundation to muzeum sztuki i centrum kultury założone przez grupę LVMH. Rewolucyjny projekt architektoniczny ukazuje unikalne kształty i krzywe ze szkłem, co czyni go uderzającym dziełem sztuki zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz

 • Czynne codziennie, z wyjątkiem we wtorek, 1 stycznia, 1 maja, 8 maja i 25 grudnia , od 12.00 do 18.30.

41. Le Bon Marché Rive Gauche

 Le Bon Marché - Miejsca do odwiedzenia w Paryżu
Kredyt do Flickr

Le Bon Marché Rive Gauche to najstarszy na świecie dom towarowy o eleganckim wystroju. Mieści się w nim wyrafinowany wybór ekskluzywnych sklepów i jest idealnym miejscem na zakupy niszowe mody i luksusowych marek bez zanurzenia się w tłumy turystów.

 • Czynne codziennie, od 10 rano do 19:45

42. Palais de Tokyo

 Palais de Tokyo - miejsca warte odwiedzenia w Paryżu

Palais de Tokyo położony zaledwie rzut kamieniem od Wieży Eiffla to budynek poświęcony sztuce współczesnej i współczesnej, oferujący zwiedzającym wystawy, pokazy i przedstawienia. To nie tylko muzeum, ale także miejsce eksperymentalne i innowacyjne. W maju 2018 r. Można było odwiedzić muzeum nago na specjalny dzień we współpracy ze Stowarzyszeniem Naturists of Paris.

 • Czynne codziennie, z wyjątkiem we wtorek, od 12.00 do 12.00 .

43. Palais Royal

 Palais royal - Ciekawe miejsca w Paryżu Palais Royal ma główne wejście naprzeciwko Luwru i był rezydencją rodzin królewskich do czasu wybudowania Pałacu Wersalskiego. Na wewnętrznym dziedzińcu (Cour d’Honneur) znajduje się 260 czarno-białych pasiastych kolumn znanych jako Colonnes de Buren, które robią wspaniałe zdjęcia

 • Czynne codziennie, od 7.30 do 20.30

Oto mapa pokazująca, gdzie znajdują się wspomniane miejsca do odwiedzenia w Paryżu:

mapa turystyczna paryza

Czy lubisz przeglądać nasze polecane miejsca do odwiedzenia? Zostaw komentarz poniżej i powiedz nam, jaki jest Twój ulubiony!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, nie zapomnij go udostępnić! 🙂