Klify Moher – jak się tam dostać? – autobusem, samochodem, wycieczkami, …

 Cliffs of Moher Tours "title =" Cliffs of Moher Tours "/> </div>
<p> Planujesz odwiedzić <strong> Cliffs of Moher </strong>? </p>
<p> Odkryj najbardziej wybitne cechy przybrzeżne w Irlandii! </p>
<p> Ale najpierw dowiedz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć: jak się tam dostać, co jest najlepszą rzeczą do odwiedzenia, jakie inne rzeczy można robić w pobliżu itd. </p>
<h2><strong> Jak się tam dostać? </strong></h2>
<p><img class=Planujesz odwiedzić Klify Moher?

Odkryj najwspanialsze elementy przybrzeżne w Irlandii!

Ale najpierw dowiedz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć: jak się tam dostać, co jest najlepszą częścią do odwiedzenia, co robić w pobliżu i więcej.

Jak się tam dostać?

Cliffs-of-Moher

Będąc jedną z głównych atrakcji w Irlandii, Cliffs of Moher jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc. Dotarcie tam nie byłoby problemem, więc tutaj znajduje się lista różnych sieci transportu, które można rozważyć Aby dostać się tam.

Autobusem

Możesz wziąć bezpośredni autobus publiczny z dworca autobusowego Galway do Cliffs of Moher wzdłuż Wild Atlantic Way na trasie autobusu Eireann 350. Pamiętaj, że autobus Eireann działa pięć razy dziennie w latem i trzy razy dziennie przez resztę roku .Jeśli przyjeżdżasz z Shannon, Dublin, Cork lub Knock lotniska, połączenia autobusowe są również dostępne, ale oczekują pewnych transferów

Pociągiem

Wszystkie główne miasta Irlandii są połączone pociągiem, w tym Dublin, Galway, Cork i Belfast w Irlandii Północnej. Aby dostać się do Cliffs of Moher pociągiem, można wziąć dowolny pociąg do Galway lub Ennis, przez Limerick, a następnie złapać autobus z obu miejsc.

Samochodem

Jeśli szukasz do jazdy na Klify Moher, ale nie ma samochodu, możesz wypożyczyć samochód na lotnisku w Shannon, do którego łatwo dotrzeć zarówno z Limerick, jak i do Galway, i znajduje się zaledwie godzinę jazdy samochodem od klifów.

Jeśli wynająłeś już samochód, możesz oczekiwać, że dyski z Limerick lub Galway potrwają około półtorej godziny. Po przyjeździe zaparkuj na głównym parkingu, który znajdziesz naprzeciwko centrum dla zwiedzających

Co można zrobić w Klify Moher?

Strona została zaprojektowana, aby umożliwić odwiedzającym zobaczyć imponujące klify, gdzie można cieszyć się przyjemny szlak spacerowy, możesz wspiąć się na Wieżę O’Brien’a, aby uzyskać wysoki punkt widokowy na klify, lub możesz złapać prom z Doolin Pier, aby uzyskać inną perspektywę klifów od strony morza.

Co mogę zrobić innych rzeczy w pobliżu Klify Moher?

 Cliffs of Moher Tours - Co zobaczyć

Oczywiście, Klify Moher nie są jedyną rzeczą do odwiedzenia, istnieje wiele innych rzeczy do zrobienia, podczas gdy tam. Na przykład są wycieczki statkiem, które zabierają Cię w podróż pod Klifami Moheru. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dziedzictwie kulturowym, możesz również odwiedzić Zamek Blarney i jego średniowieczne miasto. Istnieje wiele jednodniowych wycieczek, które łączą Klify Moheru z Blarney Castle i inne piękne miejsca, które znajdują się w drodze.

Jeśli naprawdę chcesz zobaczyć piękno Irlandii, powinieneś odwiedzić Wyspy Aran niedaleko wybrzeża od Cliffs of Moher. Łatwo dostać się na Wyspy Aran z Dublina, korzystając z rejsu lub łodzi. Istnieje wiele jednodniowych wycieczek, które łączą Klify Moheru i Wyspy Aran, jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, ten bilet łączony powinien być idealny dla Ciebie!

Ile kosztują wycieczki po Klifach Moher?

 Cliffs of Moher

Wycieczki Cliff of Moher mają najtańszy przedział cenowy wynoszący 20 € i mogą wzrosnąć do 100 €. Wycieczka jednodniowa na Klify Moher może mieć rozsądną cenę od 20 do 50 €. Jeśli chcesz odwiedzić więcej stron lub robić inne rzeczy oprócz wizyty na Klifach Moher, możesz znaleźć wiele wycieczek oferowanych przez różnych dostawców, takich jak Viator i Getyourguide.

Kilka firm oferuje codzienne wycieczki Cliffs of Moher. Jeśli masz mało czasu, możesz wybrać się na jednodniową wycieczkę do Cliffs of Moher z Dublina, Galway, Limerick i Cork. Jeśli zdarzy ci się być w jednym z tych miast, weź pod uwagę Cliffs of Moher w planie podróży

 • Klify Moher Tours z Dublina

Pobierz kompleksową wycieczkę autobusem z Dublina do Cliffs of Moher, gdzie możesz mieć dokładne wyjaśnienie historii, podczas gdy na swoim droga do Klifów Moheru. Odwiedzisz także inne miejsca, takie jak Park Narodowy Burren czy tętniące życiem miasto Galway.

 • Klify Moher Tours z Galway

Rozpocznij swoją wycieczkę z Galway i po przejechaniu piękną okolicą w kierunku Klifów Moheru. Zwykle mają objazd, aby zobaczyć inne warte odwiedzenia miejsca, takie jak Zamek Dunguaire w Kinvara lub Park Narodowy Burren.

 • Klify Moher Tours z Limerick

Doświadcz dzikiego wybrzeża Oceanu Atlantyckiego podczas 8-godzinnej wycieczki do Klifów Moher z Limerick i zobacz najwyższe klify w Europie. Przejedź przez oszałamiające wiejskie drogi Burren, zatrzymaj się w zamku Bunratty, w wiosce Doolin itd.

 • Klify Moher Tours z Cork

Wyjedź z Cork, a za 2-3 godziny znajdziesz się w Cliffs of Moher. Inne miejsca, które zobaczysz podczas tej wycieczki po malowniczym zachodnim wybrzeżu Irlandii to Limerick, Burren i Bunratty Castle.

Jak zarezerwować wycieczki Klify Moher?

Szukam wycieczek i porównywanie ich może być bardzo czasochłonne, sugerujemy, abyś spojrzał na TourScanner, gdzie będziesz mógł porównać wycieczki i ceny od innych dostawców, takich jak Musement, Getyourguide i Viator. Są niezawodne i oferują wiele specjalnych funkcji podczas wycieczek, dzięki czemu Twoje doświadczenie na Klifach Moher jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Ile czasu zajmuje spacer po Klify Moher?

Spektakularny szlak wędrówek przybrzeżnych łączy Wioska Doolin i Klify Moher i dalej do Hags Head i Liscannor zaczynają się tuż za domem Sea View House. Pełny szlak z Doolin do Liscannor ma 18 km długości, ale odcinek z Doolin do Cliffs of Moher ma długość 8 km i trwa około 2 godzin w każdą stronę

Kiedy najlepiej wybrać się na Klify Moheru

 Cliffs of Moher Tours - Scenic view

Ponieważ Klify Moher są najczęściej odwiedzaną atrakcją przyrodniczą, można się założyć, że robi się bardzo tłoczno.

Tak bardzo, że w miesiącach letnich, czasami trzeba zamknąć obszar, ponieważ jest zbyt pełny. Zaskakujące jest to, że najbardziej ruchliwe czasy na Klifach Moheru mają miejsce w godzinach 11: 00-16: 00, ponieważ tak wielu turystów przyjeżdża na jednodniowe wycieczki z Dublina i Galway.

Skorzystaj z posiadania własnego pojazdu, jadąc pierwszą rzeczą rano lub później po południu uciec przed tłumem. Ponieważ klify znajdują się na zachodnim wybrzeżu, zachód słońca jest pięknym czasem, aby odwiedzić, jeśli masz słoneczny dzień.

Porady dotyczące podróży Klify Moheru

 Cliffs of Moher - Travel tips

 • The Klify Moheru znajduje się na zachodnim wybrzeżu Irlandii, w pobliżu wioski Liscannor, Lahinch i Doolin w hrabstwie Clare, więc pomyśl o zwiedzaniu tych pięknych średniowiecznych miast, jeśli masz czas do stracenia.
 • Wysoce zalecamy wynajem pojazdu i kierowanie się do klify morskie. Podróż tam jest zarówno kojąca, jak i zapierająca dech w piersiach. Po drodze koniecznie odwiedź Zamek Dunguaire.
 • Jeśli nie chcesz wynająć samochodu, rozważ dołączenie do organizowanych wycieczek Cliffs of Moher lub wycieczek jednodniowych.
 • Staraj się unikać odwiedzin w najbardziej ruchliwych porach dnia, który jest między 11 rano a 3 po południu. Najbardziej ruchliwe miesiące to czerwiec, lipiec i sierpień (oczywiście, kiedy pogoda jest najlepsza!)
 • Przygotuj się na złą pogodę. Pada cały czas w Irlandii, więc upewnij się, że przyniosłeś kurtki przeciwdeszczowe. Tam też jest dość wietrznie, więc zalecane są swetry (wieczorem, jeśli na dworze jest ciepło).
 • Większość ścieżek jest łatwa do przejścia, jednak istnieje kilka sekcji, które nie są.
 • Jest stołówka i sklep z pamiątkami w obiekcie, jeśli chcesz odpocząć przy przekąsce, czymś do picia lub po prostu spacerować po sklepie z pamiątkami.
 • Cena przyjęcia to 6 € za osobę dorosłą. Dzieci poniżej 16 lat są bezpłatne. Parking jest wliczony w cenę i znajduje się tuż przed głównym obiektem
 • Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne na klifach. Klify nie są bezpieczne, więc prosimy o ostrożność i nie stój tuż przy krawędzi, jeśli chcesz zrobić zdjęcie.

Mamy nadzieję, że ten obszerny przewodnik pomoże ci dowiedzieć się więcej o wycieczkach na Klifach Moher i wszystkim innym powinien wiedzieć. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, nie wahaj się komentować poniżej, z chęcią Ci pomożemy!