19 ciekawych i niezwykłych wycieczek z Madrytu

 Day Trips from Madrid "title =" Wycieczki jednodniowe z Madrytu

Szukasz ciekawych pomysłów na wycieczki z Madrytu? Czy chcesz odkryć wszystko, co ma do zaoferowania otoczenie? Jesteś we właściwym miejscu! Poza Madrytem znajduje się wiele opcji wycieczek i wycieczek

Historyczne miasta, naturalne krajobrazy, a nawet park rozrywki to tylko niektóre z opcji, które można wybrać na jednodniową wycieczkę z Madrytu. Czytaj dalej i wybierz swój ulubiony!

1 – Toledo

 Toledo - Day Trips z Madrytu

Znany jako „miasto imperialne” i „miasto trzech kultur” (jak było zaludnione) przez wieki chrześcijanie, Żydzi i muzułmanie), Toleda jest wspaniałym miejscem w pobliżu Madrytu.

Zanurz się w ponad 2000 latach historii, odkrywając takie miejsca, jak Alcazar (fortyfikacja położona w najwyższej części Toledo), Katedra, niektóre synagogi i meczety

2 – Segowia

 Akwedukt Segowia

Miasto słynie z zabytkowych budynków, w tym trzech głównych zabytków: rzymskiego akweduktu , jego katedra (jedna z ostatnich gotyckich budowli w Europie) i zamek, który miał wpływ na zamek Kopciuszka Walta Disneya.

Nie zapomnij spróbować lokalnej potrawy: Cochinillo (prosię karmiące). Istnieje tradycja spopularyzowana w niektórych restauracjach takich jak Mesón de Cándido w których tnie się prosiaka naczyniem, a następnie wyrzuca go na ziemię, aby sprawdzić tkliwość mięsa

3 – Aranjuez

 Aranjuez - Day Trips z Madrytu

Uciekaj od szumu Madrytu i przyjedź do tego cichego i spokojnego miasta.

Położone na południu Madrytu, to miasto jest bardzo znany z Pałacu Królewskiego otoczony pięknymi ogrodami i fontannami.

Innym planem, który możesz zrobić w Aranjuez, jest rejs po rzece, aby poznać miasto z innej perspektywy.

4 – Alcalá de Henares

 Pomnik Miguela de Cervantesa w Alcalá de Henares - Wycieczki jednodniowe z Madrytu
Kredyt na Flickr

Odwiedź budynek uniwersytetu, la Plaza de Cervantes (jego nazwa pochodzi od pisarza) Miguel de Cervantes, który urodził się w ity). W rzeczywistości można odwiedzić Museo Casa Natal de Cervantes, z bezpłatnym wstępem, który pozwoli ci dowiedzieć się więcej o życiu w jego epoce.

Odwiedź Calle Mayor, jeden z najważniejszych w centrum z jego portykami. Ta ulica ma tytuł ulicy w Hiszpanii z portykami wzdłuż niej i drugą w Europie.

5 – Ribera del Duero

 Winnice w Ribera del Duero - Wycieczki z Madrytu

Jeśli w Hiszpanii istnieje region winiarski, który w ostatnich dziesięcioleciach osiągnął wielki prestiż, to niewątpliwie Ribera del Duero.

Przeżyj niezapomniane wrażenia i odwiedź kilka winiarni, smakując różne wina. Uzyskaj dogłębne spojrzenie na produkcję i zbiór wina, a także czas na zbadanie bogactwa średniowiecznych wiosek i zamków tego starożytnego regionu.

6 – Aranda de Duero

 Santa María Kościół w Aranda de Duero - wycieczki jednodniowe z Madrytu
Kredyt dla Flickr

Znajduje się w Ribera del Duero, to miasto jest znane nie tylko ze względu na wina, ale także ze względu na wspaniałą gastronomię. Skosztuj jego najsłynniejszego lokalnego dania, Lechazo Asado (pieczona jagnięcina) .

Zagub się w pięknych ulicach centrum, podczas gdy odkryjesz takie miejsca jak Santa María i San Juan kościoły, a później spróbuj tapas w swoich barach.

Punktem kulminacyjnym miasta są podziemne piwnice z winem, do 7 km galerii wykopanych w podłożu, które przechodzą przez serce starego miasta. Były miejscem opracowywania i przechowywania win, a także spotkań towarzyskich

7 – Pałac Królewski La Granja de San Ildefonso

 Pałac Królewski La Granja de San Ildefonso - Wycieczki jednodniowe z Madrytu

Znany jako La Granja, ten pałac hiszpańskiej rodziny królewskiej, był pierwotnie letnią rezydencją i obecnie jest otwarty dla publiczności

Możesz odwiedzić piękne wnętrze z jego barokową dekoracją, obrazami i rzeźby. Po podziwianiu pałacu wyjdź na zewnątrz i odwiedź jego wspaniałe ogrody. Są to rozległe ogrody z dziesiątkami imponujących fontann

Należy pamiętać, że fontanny są włączane między kwietniem a końcem sierpnia, zwykle w środy, soboty, niedziele i święta. Warto więc odwiedzić pałac w tych terminach, nie chciałbyś przegapić spektaklu fontann!

8 – Ávila

 Ávila - Wycieczki jednodniowe z Madrytu

To miasto słynie ze średniowiecznych murów miejskich, które są nadal nienaruszone i otaczają stare miasto Ávila, z ponad 80 wieżami i 9 bramami (najbardziej spektakularne bramy to Puerta de San Vicente i Puerta del Alcázar). Można chodzić po dużej części ścian. W nocy oświetlone ściany oferują kultowy widok na miasto.

Ale średniowieczny mur nie jest jedyną atrakcją, którą można odwiedzić. Niektóre miejsca, takie jak katedra (uważana za pierwszą gotycką katedrę w Hiszpanii), klasztor Santo Tomás, plac Mercado Chico lub klasztor Santa Teresa

9 – Monasterio del Escorial

 Monasterio del Escorial - Wycieczki jednodniowe z Madrytu

Jest to kompleks obejmujący pałac królewski, bazylikę, panteon, bibliotekę, szkołę i klasztor. Tak, to wszystko!

Jest to symbol panowania Felipe II i imperium, które rozszerzyło się na ziemie wszystkich kontynentów.

Ponadto kilka pokoi zostało rozprowadzonych jako muzea, w których znajdziesz elementy związane z budową, a przede wszystkim pokoje do dywanów i obrazów.
W rzeczywistości sam budynek jest ciągłym muzeum obrazów, można znaleźć między innymi dzieła El Bosco, El Greco, Tiziano, Tintoretto, Velázquez

10 – Pedraza

Jest to mała wioska uważana za jedną z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych wiosek Hiszpanii.

Pedraza oferuje podróż w czasie, w której będziesz miał dużo do zobaczenia i poczucia. Spaceruj uroczymi, brukowanymi uliczkami Pedraza i podziwiaj starożytną średniowieczną architekturę otoczonej murami wioski.

Wieś była całkowicie otoczona murem i liczyła tylko jedno wejście, znane jako Puerta de la Villa. Idź dalej z najbardziej charakterystyczną ulicą miasta, uroczą Calle Mayor, aby skończyć na głównym placu.

Wiele wycieczek do Pedraza obejmuje również miasto Segovia.

11 – Salamanca

 Plaza Mayor Salamanca - Wycieczki jednodniowe z Madrytu

Jego historia, znakomite osobowości, gastronomia i piękno starego miasta sprawiają, że miasto jest warte odwiedzenia.

Odwiedź Nowe i Stara Katedra, Rynek Główny (Plaza Mayor), Casa de las Conchas (to ciekawa fasada budynku ozdobiona ponad 300 muszlami, która przyciąga wielu odwiedzających) i Uniwersytet w Salamance, najstarszy w Hiszpanii i czwarty w Europie. Budynek uniwersytetu uważany jest za jeden z najpiękniejszych uniwersytetów na świecie, głównie ze względu na jego spreparowaną fasadę .

12 – Cuenca

 Cuenca - Dzień Wycieczki z Madrytu

W tym mieście znajdziesz kilka imponujących zabytków, takich jak katedra i zespół budynków przy Plaza Mayor.

Jednym z symboli miasta są wiszące domy, zestaw budynki wznoszące się na pionowych klifach z jednym z najbardziej osobliwych widoków w Hiszpanii

13 – Chinchón

 Plaza Mayor Chinchón - jednodniowe wycieczki z Madrytu
Kredyt w Wikipedii

Odwiedź tę uroczą wioskę i odkryj jej słynne Plaza Mayor, która jest jego główną atrakcją. Zapraszamy na lunch na niektórych balkonach placu.

Spacer po uroczych ulicach miasta i podziwianie najpiękniejszych widoków z punktu widokowego znajdującego się przed kościołem.

14 – Consuegra

 Wiatraki w Consuegra - Wycieczki jednodniowe z Madrytu

Kraina szlachty, zamków i wiatraków. Przygotuj się na odkrycie wszystkiego, co to urocze miejsce ma do zaoferowania.

Consuegra znana jest z czarujących białych wiatraków, tych samych, które Don Kichot pomylił z gigantami i zaatakował w książce „Don Quixote de La Mancha”

Wejdź do zamku i odkryj malownicze widoki lub odwiedź wiatraki, a nawet zjedz typowy posiłek, ponieważ jeden z nich stał się przestrzenią gastronomiczną.

15 – Hoces del Río Duratón

Kredyt w Wikipedii

Ucieczka do tego naturalny raj pełen wąwozów, które mogą sięgać nawet 100 metrów, kończąc się zbiornikiem pełnym wody.

Jest to idealne miejsce do wędrówek, z różnymi dobrze oznakowanymi trasami, którymi można podążać, podziwiając imponujące krajobrazy.

16 – Walencja

 Walencja - jednodniowe wycieczki z Madrytu

Tętniące życiem miasto na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, obok Morza Śródziemnego, Walencja oferuje niesamowitą kuchnię, fascynującą historię i olśniewającą architekturę i kult

Idź po ulicach centrum, pięknym rynku centralnym, zrelaksuj się przy plaży i nie przegap największej atrakcji miasta: Oceanographic i City of Arts and Sciences.

Możesz dotrzeć Walencja w niecałe 2 godziny pociągiem dużych prędkości, co czyni go idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę z Madrytu.

17 – Sigüenza

 Sigüenza - Dzień Wycieczki z Madrytu
Kredyt na Flickr

Sigüenza to małe miasto o wielkim bogactwie historycznym: zwiedzanie jego niesamowitego zamku, wspaniałej katedry i głównego placu powinno być jedną z twoich list wiader.

Możesz dotrzeć do miasta w bardzo osobliwy sposób, średniowieczny pociąg, przygoda, która cię oczaruje. Grupa postaci z tej epoki otrzyma cię w Madrycie i będzie Ci towarzyszyć przez całą drogę

Bilet kolejowy obejmuje również wycieczkę z przewodnikiem, animację na pokładzie i degustację typowych słodyczy.

18 – Warner Bros Park

Czy jesteś gotowy na dobrą zabawę? Zaledwie 23 km od Madrytu znajdziesz ten wspaniały park rozrywki dla radości całej rodziny.

Gigantyczne kolejki górskie i inne atrakcje sprawią, że spędzą Państwo ekscytujący dzień. Nie przegap spektakli z najpopularniejszymi postaciami z kreskówek, takich jak Kaczor Donald, Królik Bugs, Tweety… dzieci będą się świetnie bawić

19 – Embalse de San Juan

Embalse-de-San-Juan

Kto powiedział, że Madryt nie ma plaży?

Ciesz się wspaniałym dniem na plaży w tym zbiorniku, gdzie poczujesz się jak w morzu. Możesz popływać, podziwiając krajobraz i spróbować sportów wodnych, takich jak narty wodne, kajaki lub kajaki.

Ten zbiornik nie ma powodu zazdrościć żadnej plaży na morzu. Jedna z jego plaż została wyróżniona Błękitną Flagą, która zapewnia jej jakość i bezpieczeństwo.

Mam nadzieję, że spodobał nam się nasz wybór jednodniowych wycieczek z Madrytu . Nie wahaj się podzielić swoimi ulubionymi w komentarzach poniżej. Ciesz się Hiszpanią  🙂